Jeep не відмовиться від ДВЗ і розробляє суперпотужний бензиновий двигун

Американські автомобілі Jeep, Chrysler, Dodge і RAM не втратять бензинові двигуни. Навпаки, концерн готує їхнє нове покоління.

Нове покоління бензинових двигунів концерну Stellantis, до якого входять зокрема американські марки Jeep, Chrysler, Dodge та RAM, будуть у конфігурації Hight Output розвивати не менше 527 к.с., але також отримають і потужніші версії. Про це у розмові з виданням Automotive News заявив віце-президент Stellantis Міккі Блай.

Йдеться про анонсоване в 2022 році сімейство бензинових моторів під ім’ям Hurricane. Спочатку передбачалося, що вони отримають дві версії потужністю 406 і 507 к.с.

Це будуть трилітрові рядні шестициліндрові двигуни з подвійним турбонаддувом об’ємом 3,0 літра. Вони замінять двигуни V8 сімейства HEMI, що застосовуються зараз на американських автомобілях концерну.

Блай також розповів, що новий мотор матиме і дволітрову чотирициліндрову версію. І натякнув, що можливий і варіант із трьома циліндрами. Усі три двигуни також можна буде побачити і на європейських моделях концерну. Нагадаємо, що в Stellantis входять зокрема такі європейські бренди як Maserati, Alfa Romeo, Lancia, а також Peugeot, Citroen, DS, Opel, Fiat та інші.

За словами Блая, поява нового сімейства двигунів не означає припинення виробництва мотора Chrysler серії Pentastar. Це атмосферні 3,6-літрові двигуни V6. Віце-президент Stellantis назвали їх дешевими, надійними та хорошими заготовками для використання у гібридних силових установках.