В Україні можуть ввести обов’язкову фіксацію пробігу під час перереєстрації авто

У Верховній Раді розглядають дві ідеї, які допоможуть боротися з махінаціями з пробігами автомобілів. Для цього показники одометра фіксуватимуть під час кожної перереєстрації авто.

На українських автомобілістів можуть чекати нові зміни. Крім змін до Правил дорожнього руху, у Верховній Раді запропонували ввести обов’язкову фіксацію пробігу під час перереєстрації транспортних засобів. Про це повідомили в Інституті досліджень авторинку.

Недобросовісні продавці вживаних автомобілів часто займаються “скруткою” пробігу. Згідно зі статистикою, близько 40% авто в Україні мали втручання в одометри.

Нардепи запропонували на рівні закону зобов’язати власників фіксувати пробіг свого авто під час реєстрації або кожної перереєстрації. Також розглядається пропозиція забезпечити можливість отримання фізичними та юридичними особами інформації про транспортні засоби з інших країн ще до ввезення в Україну. Для цього планують використовувати реєстри автомобілів за VIN-кодом.

У пояснювальній записці нічого не сказано про те, яке покарання буде передбачено за махінації з пробігами автомобілів. Найімовірніше, відповідний законопроєкт ще перебуває на стадії доопрацювань.

Джерело focus.ua

Не пропустіть