У поліції пояснили, що змінилося у новій редакції ПДР для України

Кабінет міністрів України 20 жовтня затвердив зміни до Правил дорожнього руху. Вони насамперед спрямовані на те, щоб наблизити законодавство нашої країни до європейського.

Оскільки у водіїв виникло багато питань щодо нововведень, у поліції взялися пояснити їх. Пост опублікував у своєму Facebook перший заступник начальника патрульної поліції України Олексій Білошицький. Він зазначив, що раніше включати ДХО або ближнє світло фар потрібно було вдень під час руху поза населеним пунктом тільки в період з 1 жовтня по 1 травня. Тепер тимчасовий проміжок усунено і водії повинні дотримуватися цього правила цілий рік.

«Практика постійного застосування денних ходових вогнів (ближнього світла фар) позитивно зарекомендувала себе у низці європейських країн. За результатами дослідження Європейського дослідницького інституту безпеки дорожнього руху (SWOV) завдяки використанню денних ходових вогнів (ближнього світла фар) кількість ДТП у світлий час доби скоротилася на 10-15%», – зазначив Білошицький.

У новій редакції ПДР зріст дітей, яких заборонено перевозити без утримувальних систем, що дозволяють пристебнути їх за допомогою ременя безпеки, становить не 145 см, а 150 сантиметрів. За словами першого заступника, використання таких систем забезпечить не лише пасивну безпеку дитини, а й збереже їй життя у разі аварії.

Крім того, набула чинності заборона на зупинку транспортних засобів на автомагістралях та дорогах поза спеціальними місцями стоянки, які позначені дорожніми знаками. А саме:

  • 5.42.1, 5.42.2, 5.42.3, 5.43 – місце для стоянки
  • 6.15 – місце для відпочинку.
Джерело autocentre.ua

Не пропустіть