Верховний суд ускладнив можливість оскаржити в суді штраф поліції

Раніше кожен громадянин міг оскаржити штраф поліції за порушення ПДР без сплати судового збору. Проте згодом Велика Палата Верховного Суду сформулювала протилежну правову позицію. А саме зазначила про обов’язковість сплати судового збору у цих справах в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Наразі громадяни втратили право на вказані пільги і повинні сплачувати судовий збір. На сьогодні це 536,80 грн. (2684х0,2=536,80 грн.).

Що робили для того, щоб скасувати судовий збір

Раніше ми писали про те, що у Верховній раді було зареєстровано законопроєкт №3424. Зим законопроєктом передбачалось звільнення від сплати судового збору у зв’язку з оскарженням штрафів ПДР.

Необхідність цього закону пояснювалось тим, що зазвичай сума судового збору перевищувала суму штрафу. Тому працівники поліції, розуміючи обмеження доступу громадян до правосуддя, виписували штрафи за порушення ПДР без наявних на те підстав.

Проте даний законопроєкт так і не дійшов до другого читання. Ймовірно комусь було важливо, не допустити потік таких справ до органів правосуддя. Тому це питання було знято з розгляду Верховною радою.

Остання позиція Верховного суду

Влітку 2023 року Верховним судом знову розглядалось питання сплати судового збору при оскарженні штрафу поліції за порушення ПДР.

Постановою від 16.08.2023 у справі №212/3575/22 Верховний суд визначив, що при оскарженні постанов поліції за порушення ПДР громадянин повинен сплатити 536,80 грн. судового збору.

Джерело Дорожній Адвокат

Не пропустіть