В Україні дозволять забирати кинуті авто у власників без рішення суду

Наразі навіть повністю знищений автомобіль комунальники не можуть забрати з вулиць міста, пише auto.bigmir.net.

Майже в кожному українському дворі є один або кілька покинутих автомобілів, при цьому з роками ці авто стають справжньою нерухомістю, яка може створювати серйозні проблеми для оточуючих. Так, авто, що гниє, небезпечне не тільки саме по собі, але і є місцем потенційних кримінальних елементів, що ставить комфорт проживання у дворі поряд з такою машиною під велике питання.

Сьогодні комунальні служби нічого не можуть зробити з такими авто, але ситуацію спробували змінити депутати, подавши законопроект №10204 до Верховної Ради. Документ авторства депутата Гривка Сергія передбачає появу процедури відчуження покинутих автомобілів, які стоять без руху на вулицях міст та селищ понад 3 роки.

Відповідно до положень законопроекту, підтвердженням того, що транспортний засіб не має власника або його власник невідомий, слугуватиме факт знаходження транспортного засобу на об’єкті благоустрою населеного пункту в нерухомому стані протягом не менше трьох років. Трирічний термін відповідає загальному строку позовної давності у цивільному праві і є достатнім для того, щоб засвідчити фактичну відмову (внаслідок байдужого та безгосподарного ставлення до майна, яке до того ж завдає шкоди суспільству) власника транспортного засобу відповідного об’єкта власності, – сказано у законопроекті

Після того, як авто визнають безхазяйним, відповідна комісія повинна буде знайти власника, який записаний у Єдиному державному реєстрі. Якщо це не вдалося, авто продадуть з державного аукціону, а гроші за машину зберігатимуться на депозитному рахунку в банку протягом 10 років. Якщо власник зацікавлений у збереженні авто, він будь-якої миті може припинити процедуру визнання авто безхазяйним.


Не пропустіть