Для водіїв в Україні готують нову заборону: на яких автомобілях не можна буде їздити

Наразі в Україні розглядається важливий захід для зменшення шумового забруднення – заборона автомобілів, які не мають глушників. Михайло Подоляк, радник голови Офісу Президента, підкреслив нагальність цього потенційного законодавства.

Наразі поліція не має повноважень перехоплювати водіїв надмірно гучних транспортних засобів, які можна порівняти з шумом, що створюють іранські безпілотники Shahed. Для вирішення цієї проблеми розробляється новий законопроект, який має на меті надати владі повноваження ефективно боротися з шумовим забрудненням.

Наголошуючи на демократичних принципах, Подоляк зазначив, що у вільному суспільстві дії, які прямо не заборонені, повинні вважатися дозволеними. Однак, якщо транспортні засоби, безперечно, спричиняють надмірний шум, законодавці повинні обміркувати і розробити відповідні правила, щоб протистояти цій проблемі. Радник висловив оптимізм, що після того, як законопроект буде сформульований, він буде ефективно функціонувати.

Точні терміни розробки та прийняття цього законопроекту залишаються невизначеними, але уряд бере активну участь у цьому процесі. Водночас, Верховна Рада України розглядає законопроект, який передбачає визнання іноземних сертифікатів відповідності, за винятком російських та білоруських сертифікатів. Цей крок має на меті спростити митне оформлення імпортованих транспортних засобів на підставі їхніх реєстраційних документів та документів на право власності.

Очікується, що нові правила полегшать фінансовий тягар для українців шляхом значного зниження загальної вартості імпорту вживаних автомобілів, яка оцінюється в межах від 100 до 200 доларів США. Тим не менш, автомобілі, віднесені до категорії “списаних” без належних реєстраційних документів, все ще потребуватимуть сертифікації.

Майбутня заборона на автомобілі без глушників, ймовірно, отримає значну громадську підтримку з боку тих, хто вважає шум нестерпним. Нинішні обмеження на втручання поліції можуть бути усунуті за допомогою запропонованого законодавства, що обіцяє ефективну стратегію для вирішення цієї проблеми.

Крім того, ініціатива щодо іноземних сертифікатів відповідності підкреслює зобов’язання України сприяти імпорту вживаних автомобілів за більш доступними цінами. Очікується, що ці регуляторні зміни будуть позитивно сприйняті громадянами і свідчать про готовність України адаптувати свою політику до пріоритетів добробуту громадян.

Таким чином, розгляд Україною питання про заборону автомобілів без глушників, поряд із зусиллями щодо визнання іноземних сертифікатів відповідності, свідчить про узгоджені кроки, спрямовані на зменшення шумового забруднення та забезпечення економічних вигод для громадян України. Приділяючи увагу цим питанням і вносячи відповідні зміни до законодавства, уряд прагне створити збалансоване та фінансово сприятливе середовище як для власників транспортних засобів, так і для широкої громадськості.

Джерело ampercar.com