Водії в Україні переходять на 98 та 100 бензин – названо причину

Попри війну, кількість преміальних авто в Україні значно зросла.

За останній рік помітно побільшало елітних автомобілів, що призвело до зростання імпорту бензину з октановим числом 98 і вище в Україну. У період із січня по вересень 2023 року було імпортовано 20,7 тис. тонн високооктанового палива, що становить 2% від загального ринку бензину. Цікаво, що цей сегмент продемонстрував зростання на 20% порівняно з попереднім роком. Попри це, загальний обсяг ринку бензину, ймовірно, скоротиться на 10% порівняно з 2021 роком, повідомляє Enkorr.

До 2022 року 67% високооктанового палива надходило з білоруського Мозиря, а решта 33% — від литовського НПЗ “Мажейкю нафта”. 2023 року постачання диверсифікувалися, включаючи різноманітні марки нафти. Майже весь обсяг надходить автомобільним транспортом через західний кордон, причому невелика частина (3%) надходить через південний кордон. Високооктанове паливо проходить тривалий шлях до польського кордону, використовуючи морський транспорт в європейські порти, а потім автомобільний транспорт в Україну.

Мережа UPG стала найбільшим імпортером високооктанового палива за перші 9 місяців 2023 року, забезпечивши майже 70% імпорту (14 тис. т). За нею слідують WOG (1,75 тис. т), Socar (1,3 тис. т), Grand Petrol (0,8 тис. т) та KLO (0,7 тис. т).

Попит на високооктанове паливо зростає у зв’язку із збільшенням числа елітних автомобілів, що сприятливо позначається на продажах на АЗС. Дані групи AUTO-Consulting підтверджують, що кількість дорогих автомобілів, що обкладаються транспортним податком, збільшилася вдвічі порівняно з 2022 роком та на 37,8% з 2021 року.

Джерело auto.bigmir.net