На АЗС в Україні закінчується автогаз через страйк поляків: чого чекати в найближчі тижні

В Україні на АЗС стає все менше автомобільного газу через страйк польських перевізників. Через Ягодин в Україну заходило багато газу з Польщі та 100% ресурсу з Балтії.

Про це розповів експерт паливного ринку Артем Куюн, передає Укравтопром. Як зазначається, ситуацію, на якій опинився ринок через затримки на кордоні, витримали не всі оператори, акцентує експерт.

“Імпорт став малодоступним, а на гуртовому ринку ціни вже вище роздрібних (32-34 грн, що зараз на стелах це ціновий мікс з більш дешевого імпортного ресурсу та вітчизняного газу, вартість якого через ажіотаж остаточно відірвалася від землі)”, – сказав експерт.

При цьому в найближчі тиждень-два газу буде більше. Нові джерела наразі знаходяться, нові маршрути формуються, додав Куюн. За прогнозом фахівця, зростання цін припиниться тільки після нівелювання логістичної проблеми на польських переходах.

На початку місяця перевізники з Польщі оголосили масштабний страйк та не пропускають вантажівки, чим ставлять під загрозу експорт із України. Вітчизняні перевізники заявляють: блокування кордонів підтримала лише одна асоціація польських перевізників, яка раніше активно працювала з РФ.

Політичне представництво взяв на себе польський політик, українофоб Рафал Меклер. Його партія має незначне представництво в Сеймі, що представляє ультраправих: вони проти інтеграції Польщі до ЄС, за обмеження зв’язків з Україною. Однак у Польщі ультраправі великої підтримки не мають (у них лише 6 місць із 460 у парламенті).

Джерело obozrevatel.com