В Україні різко зменшили фінансування доріг – куди підуть гроші

В оборонному секторі перерозподілені гроші розділять між двома основними напрямками.

Наступного року влада планує перерозподілити фінансування ремонту українських доріг. Вони спрямують частину дорожнього податку та акцизу на паливо на потреби в оборонному секторі. Понад 95 мільярдів гривень із дорожнього фонду буде виділено на зміцнення оборонної промисловості України. Цю інформацію надав міністр фінансів, Сергій Марченко повідомляє Уніан.

“Весь дорожній фонд на наступний рік, що становить 95,2 млрд грн, буде перенаправлений на потреби оборони. Це дозволить максимально використати внутрішні ресурси в цьому напрямку. Це не тільки вкладення в перемогу, а й підтримка економіки та створення робітників місць”, – заявив Марченко

Він зазначив також, що було ухвалено рішення перерозподілити податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), що сплачується військовослужбовцями, на потреби оборони. За його словами, ці доходи, що надходять від ПДФО з військових, є громадськими коштами, які мають розподілятися відповідно до поточних обставин.

Ці кошти будуть направлені до спеціального фонду державного бюджету для певних цілей: на розробку та закупівлю морських безпілотників та безпілотних літальних апаратів (43,3 млрд грн) та на впровадження нових технологій в оборонно-промисловому комплексі та виробництво зброї (51 млрд грн).

Тим часом ремонт доріг повністю не зупиниться. По-перше, місцеві громади з можливістю фінансування зможуть проводити їхній ремонт. По-друге, кошти на підтримку критично важливої дорожньої інфраструктури буде виділено з резервного фонду уряду. Ще у вересні 2023 року прем’єр-міністр України Денис Шмігаль згадав, що в резервному фонді є кошти, призначені для ремонту критичної інфраструктури. Цей фонд фінансуватиметься із резервів уряду відповідно до індивідуальних рішень.

“Ми ретельно стежитимемо, щоб не витрачати кошти на будівництво нових доріг на шкоду фінансуванню виробництва українського озброєння”, – підкреслив прем’єр-міністр.

Джерело auto.bigmir.net

Не пропустіть