Що загрожує водієві, якщо він не помітив поліцію та не зупинився
Іноді поліцейські можуть подати сигнал про зупинку в останній момент
Святошинський районний суд Києва виправдав водія, котрого поліція неправомірно вирішила притягнути до відповідальності за невиконання вимоги зупинки. Суд, розглядаючи справу за статтею 122-2 (невиконання водіями вимог зупинки), виніс чітку відповідь: водій повинен усвідомлювати, що поліція намагається зупинити саме його автомобіль. Вимоги співробітників патрульної служби зупинки транспорту мають бути адресними, конкретними та обґрунтованими.
Історія сталася ввечері 20 жовтня 2023 року на вулиці Туполєва в Києві, де поліцейські зупинили автомобіль Tesla Model X. Як газета”, водія звинуватили в тому, що він не виконав законну вимогу зупинити автомобіль, “подану з використанням миготливих маячків синього та червоного кольору та спеціального звукового сигналу”, і продовжив рух.
Саме з цієї причини патрульний автомобіль вирушив у погоню за правопорушником, під час якого поліцейські примусово блокували рух Tesla. Вирішено було притягнути порушника до відповідальності за непокору вимогам про зупинення. Однак водій Tesla не захотів визнавати свою провину і мав вагомі підстави для цього. Під час розгляду справи у суді обвинувачений киянин розповів, що 20 жовтня він рухався крайньою правою смугою зі швидкістю близько 50 км/год.
При цьому він не порушував правила дорожнього руху. Він не чув і не бачив жодних звукових сигналів. Він навіть не знав, що поліцейські переслідували саме його автомобіль. На основі цих фактів водій відстояв свою позицію – він не чинив порушень, а складений протокол щодо нього визнали незаконним.
Суд при розгляді справи зазначив, що із відеозаписів з нагрудних відеокамер (відеореєстраторів) поліцейських, представлених на диску, доданому до протоколу, не видно, що співробітники поліції взагалі висунули вимогу зупинити автомобіль Tesla Model X 20 жовтня 2023 року о 20:51, зроблене з використанням миготливих маячків синього та червоного кольору та спеціального звукового сигналу, а також переслідували його.
По-друге, до протоколу про адміністративне правопорушення не додано відеозапис із системи відеомоніторингу “Безпечне місто”, який міг би прояснити ситуацію з водієм Tesla. Як повідомляє згадане видання, для забезпечення об’єктивного розгляду справи суд 23 листопада самостійно звернувся до київського Управління патрульної поліції з проханням надати відеозапис інциденту з камер системи “Безпечне місто”. Такого відеозапису суд не отримав.