Чоловіків хочуть позбавляти права водити авто за неявку в ТЦК

Новий законопроєкт уряду про мобілізацію, поданий у Верховну Раду 30 січня 2024 року, детально розказує, як держава буде обмежувати права тих, хто за повісткою не з’явився у ТЦК. Серед обмежень – і право керування транспортними засобами.

Зокрема, якщо військовозобов’язаний на вимогу ТЦК (після отримання повістки) не з’явився до військкомату, через 15 днів після вказаної у повістці дати керівник ТЦК виписує новий документ – вимогу про виконання обов’язку військовозобов’язаного. Вона надсилається електронним чи поштовим способом у 5-денний термін. Після того, як ця вимога доставлена до громадянина, але він знову не з’явився у ТЦК, йому надається ще 10 днів для явки.

Тоді ТЦК подає справу до суду, який приймає методи впливу на порушника. Зокрема, тимчасово обмежує його у праві керування транспортними засобами.

Цей засіб впливу, як і інші діє до моменту виконання зобов’язань за такою вимогою, тобто явку в ТЦК. Коли військовозобов’язаний з’являється на вимогу, керівник ТЦК надсилає до виконавчої служби відповідний лист.

На практиці це може відбуватися так. Суд надсилає своє рішення до МВС та виконавчої служби. МВС в базі даних призупиняє дію водійського посвідчення, а виконавча служба займається блокуванням рахунків. Якщо водія зупиняє поліція та перевіряє його за базою даних, вона отримує інформацію про позбавлення права керування.

В новому законопроєкті також прописано, що документ про військову службу громадянин має пред’являти не лише працівникам ТЦК, але й поліцейським та прикордонникам. Також без військового квитка не роблять закордонний паспорт. Тому при виявленні ухилянта поліцейські можуть затримати людину для уточнення її військового статусу і навіть доставити в ТЦК.

Враховуючи те, що законопроєкт надає 60 днів після публікації майбутнього закону для явки в ТЦК усіх військовозобов’язаних задля уточнення особистих даних, норма про неявку буде працювати для усіх чоловіків віком 25-60 років. Тобто за злагодженої роботи ТЦК і судів вже через три місяці багато чоловіків, які не уточнили свої дані в ТЦК, матимуть проблеми з водінням автомобілів та розпорядженням своїх коштів у банках.

Джерело chasdiy.org