Електрокар Lotus Emeya встановив новий та вражаючий рекорд зі швидкості зарядки

Lotus Emeya став лідером у сфері електромобілів (EV) завдяки своїм можливостям заряджання, встановивши новий рекорд у галузі швидкої зарядки.

Згідно з недавнім дослідженням P3, консалтингової компанії, що спеціалізується на технологіях EV, Lotus Emeya може зарядитися з 10 до 80 відсотків всього за 14 хвилин. Цей результат особливо вражає, якщо врахувати, що автомобіль здатний споживати до 402 кВт пікової потужності та підтримувати середню потужність 331 кВт протягом всього процесу заряджання, використовуючи швидкий зарядний пристрій постійного струму потужністю 400 кВт.

Для порівняння, інші високопродуктивні EV, такі як Porsche Taycan та Xpeng G9, показали конкурентоспроможний час зарядки, досягаючи 10-80-відсоткової зарядки за 16 хвилин на станціях, що пропонують потужність 350-400 кВт. Однак рекордні показники Lotus Emeya виходять за допомогою його вдосконаленої структури батареї та системи охолодження.

Незважаючи на ці досягнення, доступність таких можливостей швидкого заряджання залишається обмеженою. Висока ціна Lotus Emeya – близько 116 000 доларів США – і нестача зарядної інфраструктури потужністю 350 кВт і вище в таких регіонах, як США та Європа, є серйозними перешкодами для поширення.

У майбутньому очікується, що розвиток технологій зарядних станцій ще більше підвищить доступність та ефективність.