51 тис грн штрафу і 10 років без прав: водії в Україні ігнорують важливе правило

Тільки за перші чотири місяці 2024 року в Україні зафіксовано понад 50 тисяч випадків керування транспортними засобами в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, підрахували фахівці Центру громадського контролю та моніторингу. Це на порядок більше, ніж було роком раніше. При цьому горе-водіїв не лякає той факт, що покарання за цей вид порушень є одним із найжорсткіших, пише «Твоя машина».

Юристи нагадують, що факт нетверезого водіння має бути підтверджений відповідним обстеженням водія. Воно може проводитися на місці співробітниками поліції за допомогою приладу «Драгер» або медичними працівниками, які уповноважені здійснювати огляд. Також водія можуть притягнути до відповідальності за відповідною ст.130 КУпАП за відмову від перевірки на стан сп’яніння з аналогічним покаранням, як за нетверезе керування.

Перше порушення тягне за собою відразу штраф у розмірі 17 000 гривень, а також позбавлення прав на рік. При повторному порушенні протягом року сума стягнення подвоюється, а прав позбутися можна вже на 3 роки. Втретє водія оштрафують уже на 51 000 гривень, позбавивши прав на 10 років. Також можливий адміністративний арешт на строк до 15 діб і конфіскація автомобіля.