Ухилення від мобілізації коштувало прав: що робити водієві, щоб знову керувати авто

Новий закон про мобілізацію, який почне діяти з 18 травня, передбачає обмеження права на керування автомобілем для тих, хто ухиляється від призову. Тому багато водіїв цікавляться, як знову отримати право сісти за кермо.

Новий закон передбачає складну процедуру обмеження водійських прав. Коли військовозобов’язаний порушує правила, Територіальний центр комплектування (ТЦК) повідомляє про це поліцію. Поліція має знайти і затримати порушника, щоб доставити його до ТЦК.

Якщо затримати порушника не вдається, військкомат надсилає йому листа з вимогою. Лист вважається доставленим, коли його отримують або коли пошта ставить штамп про неможливість доставки. Через 10 днів після цього військкомат може звернутися до суду, щоб обмежити права громадянина.

Далі все відбувається так само, як з боржниками по аліментах. Якщо суд погодиться з вимогами військкомату, рішення передадуть до виконавчої служби, яка внесе зміни до баз даних. Якщо поліція зупинить такого водія, його водійські права заберуть і направлять до суду.

Представник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін повідомив, що військовозобов’язаний може повернути право керування автомобілем, виконавши вимогу ТЦК. Зазвичай це оновлення облікових даних. Після виконання вимоги йому дадуть документ, який підтверджує це. З цим документом він може звернутися до виконавчої служби для закриття справи і повернення прав.