Рада попередньо ухвалила законопроект про заборону “джипінгу”

Верховна Рада розглядає законопроєкт, що забороняє проїзд транспортних засобів по охоронюваних територіях, крім доріг загального користування та приватних територій. Виключення зроблено для чиновників, екологічних інспекторів, місцевих жителів і туристів, які можуть користуватися спеціально відведеними маршрутами.

Законопроєкт №11024, ухвалений у першому читанні, передбачає захист природно-заповідного фонду України. За основу його підтримали 272 депутати. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Документ забороняє проїзд механічних транспортних засобів на заповідних територіях, окрім доріг загального користування та приватних автошляхів. Виключення зроблено для транспортних засобів землевласників, екологічних і правоохоронних служб, а також місцевих жителів.

Екологічні інспектори та чиновники, які здійснюють державний контроль у сфері охорони довкілля, також зможуть користуватися цими територіями. Туристам дозволено пересуватися лише спеціально визначеними маршрутами.

Законопроєкт спрямований на посилення охорони заповідних територій, що є важливим кроком у збереженні природної спадщини України.

Джерело unn.ua