Юрист пояснив, чому не можна вживати алкоголь після ДТП

Дорожньо-транспортна пригода (ДТП) — це стресова ситуація, яка може поставити водія у непередбачувані обставини. Після аварії багато кермувальники намагаються заспокоїтися, і, на жаль, дехто обирає алкоголь як спосіб зняття напруження. Але це може спричинити серйозні юридичні наслідки, повідомляє Дорожній Адвокат.

Відповідно до законодавства України, вживання алкоголю водієм після ДТП є адміністративним правопорушенням. Згідно з п.2.10 ПДР водієві заборонено вживати алкогольні напої після аварії до прибуття працівників поліції. Ця норма спрямована на запобігання спробам приховати факт алкогольного сп’яніння під час керування транспортним засобом.

В Україні не встановлено точного часу, протягом якого заборонено вживати алкоголь після ДТП. Заборона діє до моменту прибуття поліції або проведення медичного огляду. Це означає, що навіть через кілька годин після аварії вживання алкоголю може бути розцінено як спроба приховати факт сп’яніння.

Якщо вас запідозрять у вживанні алкоголю після ДТП, на вас згідно з ч.4 ст.130 КУпАП чекає штраф у розмірі 34 000 грн, а також позбавлення права керування строком на 3 роки. Для порівняння, за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння штраф становить 17 000 грн із позбавленням прав на 1 рік.

Після того як поліція зафіксує обставини аварії, заборона на вживання алкоголю знімається. Однак важливо дочекатися офіційного завершення процедури й бути впевненим, що всі юридичні питання врегульовані. Поспішне вживання алкоголю може викликати додаткові підозри та ускладнити вашу правову ситуацію.