В Україні реставрують єдиний у світі лімузин на базі “горбатого Запорожця” (фото)

В Україні розпочато реставрацію єдиного у світі лімузина на базі ЗАЗ-965, більше відомого як “горбатий Запорожець”. Оригінальний автомобіль, який останні роки прикрашав набережну біля “Вінницької реберні”, тепер стане частиною експозиції виставкового центру “Ретро по-вінницьки”.

Авто було частиною великої стімпанк-інсталяції, що включала кілька перероблених “Запорожців” і арт-скульптур. Спочатку унікальний лімузин планували здати на металобрухт, однак завдяки втручанню водія евакуатора він потрапив до колекціонера за символічну суму 8 000 грн.
“Ці машини вже виконали свою місію. Тепер їх відреставрують, і вони отримають нове життя на виставковому подіумі,” — прокоментував власник “Вінницької реберні” Віталій Гуменюк.

Довжелезний ЗАЗ-965 не тільки вражає нестандартними пропорціями, а й має справжній допуск до експлуатації на дорогах загального користування. Автомобіль свого часу отримав офіційні номерні знаки 31-61 КДЛ старого зразка.
Протягом восьми років експозиція радувала відвідувачів набережної Південного Бугу. Водночас сам лімузин простояв лише один рік до моменту прийняття рішення про його збереження і відновлення.
Поруч із “горбатим” лімузином були виставлені:
- арт-кар у стилі “Шаленого Макса” роботи Валерія Трунова;
- скульптури кабана, вовка та оленя, створені вінницькими майстрами;
- різні версії “Запорожців” у фантазійних стилях — від “бандеромобіля” до постапокаліптичних варіацій.

Усі ці експонати незабаром поповнять виставку “Ретро по-вінницьки”, де їх зможуть побачити нові покоління відвідувачів.