Як водіїв змусять пропускати карети “швидкої”

Автомобілі спецслужб зможуть швидше пересуватися по завантажених міських вулицях завдяки спеціальній системі – EVAM System. Це допоможе водіям завчасно чути наближення “швидкої” та інших рятувальних машин і пропускати їх.

Сигнал проникає в інші авто через FM-радіомовлення і відправляє водіям повідомлення про наближення спецавтомобіля, приглушаючи музику в машинах.

Програму створили три 23-річні студенти Королівського технологічного інституту Швеції. Завдяки системі водії швидше реагуватимуть і звільнятимуть дорогу спецмашині, стверджують розробники, інформує autocentre.

Сигнал може передаватися як у вигляді мовного повідомлення, так і у вигляді рядка, що біжить. Він автоматично висвітиться на дисплеї стереосистеми. Система сама аналізує швидкість і щільність трафіку. Відповідно до цих даних визначає радіус, в межах якого розсилає сигнал, щоб дати водіям достатньо часу.

Також система EVAM попереджатиме автомобілістів про аварії, затори або ремонтні роботи.

Evam System працює тільки за умови, що радіоприймач в автомобілі включений. Але це не проблема: радіо в автомобілі слухають дві третини шведських автомобілістів, підкреслюють розробники.

Зараз систему тестують на державних і деяких приватних каретах швидкої допомоги. Протягом року планують почати її використовувати по всій країні і для інших спецавто.


Не пропустіть