Правила продажу автомобілів будуть змінені

Міністри ЄС домовилися про розробку нових правил, які дозволяють продаж автомобілів, щоб запобігти повторенню скандалу з викидами Volkswagen і надати Європейській комісії можливість штрафувати виробників-ошуканців безпосередньо, пише НВ з посиланням на Reuters.

Правила, які ще належить обговорити з Європейським парламентом, перш ніж вони стануть законом, є відповіддю на скандал з дизельними двигунами 2015 року, коли німецький автовиробник Volkswagen, як було встановлено, використовував програмне забезпечення для обману під час випробувань на викиди дизельними двигунами в США.

В рамках нинішньої системи національних органів, такі KBA Німеччини, мають право ліцензувати нові транспортні засоби для продажу на території всього Євросоюзу і можуть також відкликати ці ліцензії.

Нові правила дозволять іншим національним органам розглядати такі рішення, а також надати Єврокомісії можливість проводити вибіркові перевірки і штрафувати виробників на суму до € 30 тис. За один транспортний засіб, якщо вони будуть спіймані на обмані.

Після скандалу з Volkswagen дослідження автомобілів інших автовиробників виявили, що викиди оксиду азоту (NOx) машин інколи перевищують 15-кратні межі норми. Крім того, виявилося часте використання спеціальних пристроїв для маскування реального рівня викидів.

“Ніякий тиждень не проходить без нових одкровень, нових розслідувань, – сказала комісар ЄС Ельжбета Беньковська міністрам. – Це ніколи не закінчиться, якщо у нас не буде більш надійної системи в Європі”.


Не пропустіть