Дешевші автомобілі можна буде завозити до 2020 року

Народні депутати ухвалили в цілому законопроект про внесення змін до Закону «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів» (№ 5624). Його автор, народний депутат Роберт Горват, зазначив, що оскільки з минулого року впроваджено для автомобілів екологічний стандарт «Євро-5», а з 1 січня 2018 року вже маємо перейти на «Євро-6», то це призведе до значного здорожчання вживаних автомобілів. Це пов’язано з тим, що з наступного року фактично було б неможливо ввезти до України автомобілі, які випущені до 2015 року. Відтак законопроектом пропонується відтермінувати на два роки запровадження екостандарту «Євро-6».

Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна повідомила, що члени комітету підтримують перенесення терміну запровадження стандарту екобезпеки «Євро-6» на 1 січня 2020 року та зазначила, що оскільки сьогодні питання придбання вживаних автомобілів є досить чутливим, то це рішення також дасть змогу нашим громадянам купувати протягом 2018 року дешевші автомобілі зі сплатою зниженого акцизного податку.

А от ґрунтовне обговорення двох законопроектів «Про Конституційне провадження» результатів не дало. Автор одного з них (№ 6427-1), народний депутат Юрій Одарченко заявив, що в Україні багато років робилися спроби запровадити справедливе судочинство, однак це не вдавалося, «бо кожна влада хоче мати суди, які ухвалюватимуть тільки ті рішення, які потрібні Президенту та провладній більшості». І саме з намаганням «підкупити» суддів він пов’язав пропозиції про встановлення базової зарплати для суддів Конституційного Суду у розмірі 180 тисяч гривень, а також різноманітних доплат у розмірі 50—60 тисяч гривень і так званого довічного утримання на рівні 90 відсотків від зарплати.

Стосовно змісту його законопроекту, то Ю. Одарченко повідомив, що він передбачає запровадження незалежної конкурсної комісії, цілковиту незалежність суддів та заборону проводити приватні зустрічі із Президентом чи іншими високопосадовцями, повну відкритість судових засідань, надання кожній людині, яка постраждала від неконституційних законів, реальної можливості домогтися справедливості та ін.

Голова Комітету з питань правосуддя та правової політики Руслан Князевич, який представляв альтернативний законопроект № 6427-д, нагадав, що рік тому Верховна Рада внесла зміни до Конституції в частині судочинства та передбачила новий розділ щодо засад діяльності, правового статусу і процедури розгляду справ у Конституційному Суді. «На превеликий жаль, протягом цього року ми так і не спромоглися прийняти спеціальний закон про Конституційний Суд, де має бути врегульовано всі ці питання», -сказав він та повідомив, що законопроект № 6427-д відображає позицію більшості членів профільного комітету.

Р. Князевич також наголосив, що після того, як пролунало чимало застережень щодо розміру фінансового забезпечення суддів КС, їхню зарплату пропонується прирівняти до зарплати суддів Верховного Суду, виключивши будь-які коефіцієнти та надбавки. «Тому хочу спростувати попереднього доповідача, який називає якісь суми, що базуються на законопроекті, що був знятий з розгляду», — сказав Р. Князевич та додав, що із законопроекту також вилучено будь-які згадки про доплати за вислугу років, за перебування на посаді, за кожний рік здійснення суддівських повноважень у Конституційному Суді. «Єдина доплата, яка залишилась — це доплата за зайняття адміністративних посад, оскільки вона передбачена спеціальним законодавством про оплату праці», — сказав він та закликав підтримати законопроект № 6427-д, щоб перезапустити роботу Конституційного Суду.

Однак обговорення засвідчило, що представники фракцій мають застереження не тільки до змісту законопроекту. Зокрема, Олена Сотник («Самопоміч») заявила, що не можна таке важливе рішення ухвалювати з порушенням Регламенту, а Олег Ляшко відмову фракції Радикальної партії голосувати за цей законопроект пояснив незгодою з тим, що у складі Конституційного Суду «досі працює шестеро суддів, які у 2010 році незаконно скасували Конституцію та допомогли Януковичу узурпувати владу». Тож законопроект № 6427-д було направлено до комітету для підготовки до повторного першого читання.

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект «Про фонд енергоефективності». Як зазначив віце-прем’єр Геннадій Зубко, цей закон розблоковує надання Україні технічної та фінансової підтримки з боку ЄС та США, яка буде спрямована на проекти з енергомодернізації.

В цілому схвалено й законопроект про внесення змін до розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку», якими продовжено до трьох календарних років дію ставки вивізного (експортного) мита на металобрухт на рівні 30 євро за тонну.

Також ухвалено в цілому законопроект про внесення змін до статті 97 Закону «Про Національну поліцію», який дозволить виплатити одноразову грошову допомогу понад 1400 поліцейським, які у 2014—2015 роках отримали поранення чи контузії в зоні АТО або втратили працездатність внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ.

http://www.golos.com.ua/


Не пропустіть