Українським водіям істотно спростять медогляд

Український центр європейської політики спільно з експертом з питання транспорту провели дослідження «Посвідчення водія на право керування транспортними засобами: європейський досвід та рекомендації для України», пише yaizakon.com.ua.

Згідно з отриманими даними, у всіх країнах-членах ЄС пройти медогляд для отримання водійського посвідчення простіше, ніж в Україні. Спрощена система медогляду працює для тих, хто не є водіями за професією.

Так, виходячи з Директиви 2006/126/ЄС про посвідчення водія в державах ЄС, медичні огляди для водіїв категорій А-В можуть і не проводитися. Країни-члени ЄС встановлюють дана вимога на свій розсуд, проте всі кандидати повинні відповідати медичним вимогам.

Що стосується категорій С-D, то медогляди для водіїв обов’язкові. При оновленні таких посвідчень водіїв повинні кожен раз підтверджувати свій стан здоров’я.

Так як Україна прагне в ЄС, було б логічним спростити порядок проходження медичного огляду для отримання посвідчення водія-непрофесіонала.

Однак, не варто забувати, що в Україні один з найвищих в Європі рівень смертності і травматизму в результаті ДТП. Тому складно говорити про 100% потреби імплементації цієї норми. Таке рішення спростить життя водіям, проте рівень безпеки на дорогах може постраждати.

У самому Міністерстві охорони здоров’я відзначили, що такий варіант не виключається, якщо тільки всі будуть проходити регулярні профілактичні огляди, в разі впровадження електронної системи охорони здоров’я або страхової медицини.

На сьогоднішній день підходи до організації медоглядів для водіїв майже не змінилися в Україні з радянських часів. Саме тому, Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій МОЗ створює всеукраїнську базу даних установ охорони здоров’я, що мають право здійснювати медичний огляд кандидатів у водії та водіїв.

У тестовому режимі цей реєстр запрацює вже в 2018 році.

Як проводяться огляди водіїв-непрофесіоналів в європейських країнах:

Австрія – медичний огляд триває до 15 хвилин. Заявник заповнює медичну декларацію в присутності лікаря. Якщо він не має проблем зі здоров’ям і знаходиться під наглядом лікаря, додаткові обстеження не потрібні.

Франція – медогляд триває до 15 хвилин. Проводить лікар загальної практики, який пройшов триденний тренінг по дорожньо-транспортної медицині. При необхідності до огляду можуть залучати вузьких фахівців.

Литва – потрібна медична довідка в паперовому вигляді. Перевірка здоров’я водіїв проводиться в установі, яка має ліцензію на надання медичних послуг. Водії перед перевіркою повинні заповнити і підписати Декларацію честі водія, де треба вказати, якісь захворювання, порушення здоров’я.


Не пропустіть