Уживані авто з ЄС «оживають» заново в Україні

Авто на польських «бляхах» приваблюють українців своєю дешевизною, навіть якщо експлуатація цих автомобілів не без проблем. Цей бізнес вигідний і європейцям, оскільки дозволяє отримати гроші за авто, якого так чи інакше необхідно позбутися, пише autonews.ua.

Автомобілі до 2010 року в ЄС дешеві через низький попит на них. Вони не відповідають сучасним екологічним нормам, тому їх обклали великими податками і утримувати їх невигідно. Для старих автомобілів у Євросоюзі передбачена утилізація. При купівлі авто громадяни країн ЄС платять утилізаційний збір, який в різних країнах становить 45-200 євро.

При передачі машини на розбирання ця сума повертається. Таку ж систему намагалися ввести в 2013 році і в Україні, але у нас утилізаційний збір викликав справедливе обурення, адже його сума склала 550 євро, тобто в кілька разів вище, ніж в ЄС. Не дивно, що через рік його скасували.

А в Європі ця схема дуже розвинена. Всього там налічується понад 300 шредерних підприємств. До речі, близько 95% вузлів автомобіля продають на вторинну переробку, тому бізнес прибутковий. Раніше в тій же Німеччині при утилізації власнику навіть платили 2500 євро, однак кілька років тому від такої практики відмовилися. Тому сьогодні автомобілістам з ЄС вигідніше продати автомобілі нехай навіть за кілька сотень євро, ніж здати на утилізацію і отримати набагато меншу суму.

Тим більше, треба враховувати ще один нюанс. В окремих європейських країнах є ще й штрафи за кинуті старі автомобілі. У Франції за кинуту машину власник заплатить штраф у розмірі 75 тис. євро.


Не пропустіть