В яких випадках вас може зупинити дорожня поліція

У червні 2017 року Україна з’явилася новий «різновид» патрульної поліції – дорожня. Багато її вже встигли охрестити «воскреслою» Державтоінспекцією (ДАІ). Проте, за останні кілька років відносини представників правопорядку і водіїв дещо змінилися.

У 2015 році Петро Порошенко підписав документ, в якому перераховані причини, за якими в Україні може бути зупинено транспортний засіб співробітниками патрульної поліції, в тому числі і дорожньої. Документ цей називається закон «Про національну поліції».

У законі прописані права та обов’язки поліції, яка замінила, як патрульно-постову службу, так і співробітників ДАІ. Зокрема, в документі чітко вказані правила зупинки транспортних засобів. Нижче наводиться перелік випадків, в яких співробітники дорожньої поліції мають право зупинити автомобіль. Відразу хочемо відзначити, що такої причини, як «перевірка документів», в правилах зупинки автомобілів більше немає.

Для того, щоб аргументовано вести діалог з поліцейським, ви навіть можете роздрукувати ці правила.

Правила зупинки автомобіля прописані в статті 34 закону «Про національну поліції». Перше що ви повинні знати – поліцейський зобов’язаний назвати причину, по якій він зупинив ваш автомобіль.

Причина зупинки транспортних засобів в Україні
Порушення правил дорожнього руху;
Немає номерного знака, або він закріплений в недозволеному місці. Також поліцейський має право вас зупинити, якщо ваші номери заляпані брудом і цифри на них не видно;
Якщо є ознаки того, що ваш автомобіль несправний;
Якщо є підозра, що ви, ваша машина, або пасажири, маєте відношення до дорожньо-транспортної пригоди, або інших порушень закону;
Якщо автомобіль знаходиться в розшуку;
Якщо є необхідність опитати водія чи пасажирів, які можуть бути свідком аварії;
Якщо вантаж на вашому автомобілі закріплений неналежним чином;
Якщо ви встановили на автомобіль світлові або звукові сигнали, які заборонені законом;
Поліцейський також має право зупинити автомобіль і попросити водія про допомогу або дачі показань свідків.

Всі інші причини зупинки автомобіля – незаконні.

Джерело autonews.ua

Не пропустіть