Бідні платять більше. Мита й інші платежі на вживані авто в Україні — одні з найбільших у світі (Інфографіка)

Після кампанії за зменшення мит на вживані автомобілі нинішня влада (Уряд, Верховна Рада і Президент) їх зменшили до цілком пристойного рівня. Але зробили це дуже хитро. Тільки в тому випадку, якщо ви особисто поїдете за кордон і купите вживаний автомобіль для себе і робитимете це не частіше, ніж один раз на рік і це авто має бути не старше 2010 року. Потім ще треба буде поморочитися, щоб зареєструвати авто. На практиці виявилося, що схема нежиттєздатна. Мало хто братиме відпустку, бронюватиме готель, знати, де ці вживані авто продаються і як оформлювати угоду в іншій країні. На це і був розрахунок.

Уряд хотів перехитрити українців, але перехитрив себе. Такі митні збори і платежі називаються «пільговими». Чимало українців замість цієї мороки вирішило їздити на «єврономерах», завозячи автіки по сірих схемах. Так дешевше і простіше.

На графіку показані мита, ПДВ та інші платежі, які повинен сплатити покупець у різних країнах.
«Пільгові платежі» — це ті, які ви платите, коли особисто їдете за вживаним авто і робите це не частіше, ніж раз на рік.

Їх стало так багато, що про них почали писати як про додаткову загрозу на дорогах. Адже у випадку серйозної аварії із загибеллю іншого учасника пригоди чи значних збитків завданих «єврономером» водій останнього може втекти, кинувши авто, і його ніхто й ніколи не знайде. Уряд мав би припинити цей хаос, але власників єврономерів так багато, що влада боїться будь-що робити. І таких автівок стає все більше.

Найдоцільніше «пільгові» збори і платежі зробити загальними, щоб їх платили дилери, які торгують вживаними машинами. Компромісним рішенням було б стягнути такі ж платежі і з тих, хто вже завіз машину і їздить на «єврономерах».

Оскільки по нинішніх «повних» тарифах автівок ніхто не завозить, то загальне радикальне їх зменшення дасть додатковий прибуток до бюджету і, що не менш важливо, інструмент людям для заробляння грошей: чи то для таксування, чи то для іншого дрібного бізнесу.

Збільшиться і купівля пального, що принесе додаткові доходи бюджету. Крім того, з’являться нові робочі місця для обслуговування більшої кількості автомобілів. Завдання держави — брати з них податок. В умовах нашої бідності — це та дешева вудочка, яку держава може дозволити своїм громадянам дешево купити.

Також варто пояснити, чому авто у ЄС дешеві. Тамтешні правила володіння авто створені таким чином, щоб було вигідніше продавати старі і купувати нові. Техогляд обов’язковий і платний.

Далі — якщо на ТО знайшли поломку, то її потрібно усунути на сертифікованому СТО, а це означає, що варіант «заварити» і «почистити» не підходить, треба купувати нову деталь чи вузол. Коли авто стає старшим певного віку чи має завеликі викиди, власник починає платити екологічний податок. А при продажі машини за кордон держава йому ще й повертає ПДВ.

Противники низьких мит стверджують, що, зменшуючи мито, ми пускаємо до себе «автохлам». Але він і так їздить по наших дорогах. А згідно з угодою про Асоціацію з ЄС Україна має запровадити обов’язковий техогляд для автомобілів. І пускаючи вживані авто з ЄС до нас, треба цю вимогу виконувати якнайшвидше.

Джерело texty.org.ua

Не пропустіть