Влада готується до масової евакуації авто

У КМДА готуються до примусової евакуації автомобілів киян

У структурі Київської міськдержадміністрації (КМДА) з’явиться новий підрозділ – муніципальна інспекція, яка займеться евакуацією авто і виписуванням штрафів недобросовісним водіям. На сьогодні в КМДА розроблено проект створення майбутньої муніципальної інспекції, але показувати його столичні чиновники відмовляються. Почати роботу муніципальна інспекція може після 27 вересня, коли вступлять в силу зміни до законодавства в сфері паркування.

Про це стало відомо з відповідей КП “Київтранспарксервіс” (*) на інформаційні запити KV.

Згідно з відповіддю, на сьогоднішній день муніципальна інспекція, яка буде мати право евакуювати автомобілі в Києві, ще не створена, але вже розроблений проект про її діяльність.

В “Київтранспарксервісі” поки не знають або не захотіли повідомляти, який посадовий оклад буде у муніципального інспектора, за допомогою якої техніки планується здійснювати евакуацію автомобілів і на які спецмайданчика їх звозитимуть.

За інформацією КП, налагодити роботу муніципальної інспекції планують до 27 вересня 2018 року, тобто, з дня набрання чинності закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів” (**).

Втім, надати проект про діяльність муніципальної інспекції в “Київтранспарксервісі” відмовилися. Мовляв, проект ще не опублікований, а, значить, і нічого його показувати.

З відповідей КП слід, що в КМДА буде збільшено штат за рахунок прийняття на держслужбу інспекторів по парковках. Відповідно до вищевказаного закону, ці інспектори, які отримають доступ до даних про власників автомобілів, зможуть виносити адмінштрафи і тимчасово затримувати транспортні засоби (евакуювати на спецмайданчика). Евакуація, відповідно до закону, буде дозволена тільки в разі, якщо автомобіль припаркований на залізничних переїздах, трамвайних коліях, естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, в тунелях, на пішохідних переходах і перехрестях і ближче 10 метрів від них. Також евакуації підлягатимуть автомобілі, припарковані на проїжджій частині, залишивши менше трьох метрів до протилежного краю дороги, припарковані ближче 30 метрів від зупинок, які заблокували рух інших транспортних засобів.

Нагадаємо, на початку серпня в.о. директора КП “Київтранспарксервіс” Олександр Німас заявляв, що муніципальна інспекція вже створена в штаті апарату КМДА в кількості 150 штатних одиниць, які зі вступом закону в дію працюватимуть муніципальними інспекторами по парковках.


Не пропустіть