Власників авто на українських номерах чекають серйозні проблеми

Українська влада готується розсилати власникам транспортних засобів “листи щастя” з фотографіями порушень і квитанціями на оплату штрафу. Відповідний закон (№ 2262-VІІІ) вже вступив в силу.

Парадокс нового закону № 2262-VІІІ полягає в тому, що автоматично винуватцем правопорушення визнається юридичний власник транспортного засобу, а не його водій. Але ж власник авто може навіть не мати водійських прав!

У законі також № 2262-VІІ І міститься норма про “належного користувача”. Якщо хтось побажає зареєструватися в Сервісному центрі МВС в такому статусі – штрафи за порушення ПДР, зафіксовані камерами, будуть приходити йому.

Іншими словами, власник ТЗ не буде нести відповідальність за правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі, якщо дані про належного користувача внесені в Держреєстр транспортних засобів.

Такий регламент передбачено кабміном ухвалив №1197 від 14 листопада 2018 року. Але це викликає ще більше питань. А якщо це не користування, а управління? А якщо автомобілем користується кілька членів сім’ї? А якщо це кілька водіїв однієї юрособи?

Найбільший парадокс в тому, що “належний користувач” може бути тільки один. “Внесення до Реєстру одночасно відомостей щодо декількох належних користувачів стосовно одного транспортного засобу не допускається. Відомості про нового належного користувача можуть бути внесені до Реєстру лише після внесення запису про виключення з Реєстру відомостей про попереднього належного користувача”, цитує на своїй сторінці FB текст постанови юрист Володимир Караваєв.

Виходить, що для впровадження механізму фотофіксації наші законодавці не захотіли прив’язуватися до особи водія-порушника (як це зроблено, наприклад, в Німеччині), а просто вирішили визнавати винним власника. Або того, хто побажає зареєструватися “належним користувачем” за принципом один автомобіль – один водій.

Джерело auto.24tv.ua

Не пропустіть