Укравтодор почне будівництво третьої бетонної дороги

Одная з найгірших доріг в Україні Н-14 отримає цементобетонне покриття.

“Укравтодор” в 2019 році почне будівництво третьої бетонної дороги. Нове цементобетонне покриття буде покладено на дорозі Н-14 Миколаїв – Кропивницький в межах Миколаївської області.

Про це на прес-конференції в четвер сказав глава “Укравтодору” Славомир Новак.

“За окремою бюджетною програмою ми ремонтуємо Н-31 Дніпро-Решетилівка, вартість – 2 млрд гривень в цьому році, і починаємо капітальний ремонт Н-14 Миколаїв – Кропивницький. Ця дорога ще кілька років тому була однією з найпроблемніших в країні. У цьому році ми виділили на неї окрему бюджетну програму у сумі 1 млрд гривень. Важливо, що в Миколаївській області ми починаємо капітальний ремонт цієї дороги як цементобетонної. Так само, як і Н-31”, – сказав він.

Крім Н-31 і Н-14, за цією технологією робиться реконструкція об’їзної Житомира на Н-06.

Новак додав, що в світі є дві основні “дорожні релігії”: в Європі – будують в основному асфальтобетонні дороги, в США – цементобетонні. Україна має намір робити дороги і з асфальту, і з бетону.

“Найбільш перспективними в Україні я вважаю використання цементобетонних покриттів на дорогах з великою інтенсивністю руху великовагових транспорту, особливо на півдні країни”, – сказав він.

Нагадаємо, що Миколаївська область провалила ремонт доріг у 2018 році. До початку вересня там виконали тільки 17% від запланованого обсягу робіт, тоді як середній показник по Україні перевищував 68%, а в деяких областях доходив до 96%

Регіону виділили 560,7 млн ​​гривень з Дорожнього фонду (друге місце по країні) і 287 млн ​​гривень у вигляді субвенції на дороги місцевого значення.

За рахунок Дорожнього фонду планували капітальний ремонт дороги Н-14 Олександрівка – Кропивницький – Миколаїв (300 млн гривень), поточний середній ремонт доріг Н-11 Дніпро – Миколаїв (200 млн гривень) і Т-15-07 Миколаїв – Парутине – Очаків – база “Чорноморка” (50 млн гривень).

Незважаючи на великий грошовий ресурс, на Н-14 роботи так і не почалися, хоча це одна з найгірших доріг в країні.


Не пропустіть