ЗАЗ живий і надалі випускатиме автомобілі

Минулого тижня з’явилася новина про те, що Запорізький автомобільний завод виставив на продаж своє майно, тому багато хто зробив висновок, що підприємству настав кінець.

Проте в корпорації УкрАвто, якій належить завод, запевнили, що розтиражована багатьма ЗМІ інформація виявилася великим перебільшенням і насправді все не так погано.

Як зазначає компанія у своєму прес-релізі, ЗАЗ справді виставив на продаж (за понад 15 млн доларів) своє майно, але не все, а його частину – ті цехи, які не використовуються в головних виробничих циклах, – зварки, фарбування, збірки. Тобто зміна їхнього власника жодним чином не вплине на діяльність підприємства.

Загалом Запорізький автозавод підшукує нового власника 22 об’єктам загальною площею 142,2 тис. кв. м. Мета продажу – розрахуватися з одним з кредиторів (доволі прискіпливим) і продовжити реализацію плану санації, який минулого місяця затвердив Господарський суд Запорізької області за згодою з арбітражним керівником і комітетом кредиторів. Цей план передбачає, що впродовж шести місяців ЗАЗ має попрощатися зі статусом банкрота й відновити випуск продукції.

«Реалізація майна Запорізького Автомобілебудівного Заводу на користь кредитора через відкритий аукціон відповідає світовій практиці вирішення подібних питань. На жаль, кредитор підприємства не виявив бажання підтримати завод, як це зробили інші кредитори, і скористався своїм правом. Проте, ми впевнені, що, попри складну ситуацію, завод впорається, реалізує план санації і згодом повернеться до своєї діяльності з випуску автомобілів», – заначив керівник санацією заводу Віталій Василік. Логічно, що для цього йому потрібний як продаж кількох цехів (плюс котельних і адміністративно-побутового корпусу) для погашення заборгованості, а також збереження основних виробничих потужностей.

Тому прощатися із ЗАЗом ще зарано – імовірно, легендарне українське підприємство ще повернеться до повноцінного життя і потішить нас не просто фактом випуску авто, а й розробками новинок.

Джерело autocentre.ua