Ціни на вживані авто в Україні падають

Американський банковий холдинг прогнозує, що вони можуть знизитися навіть на 50% упродовж наступних 4-5 років
Після того як в Україну завезли сотні тисяч автомобілів на іноземній реєстрації та ухвалили закон щодо їхнього пільгового розмитнення, експерти передбачали, що ціни на транспорт можуть впасти. Принаймні зростання кількості авто на ринку мало би спричинити саме це. Хоча якогось особливо стрімкого падіння цін наразі не спостерігається, пише Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ на pogliad.ua.

Ринок реагує повільно
Як зізнаються самі продавці на ринку авто, ціни потроху падають. Але щоб це помітити, потрібно регулярно відвідувати ринок, вивчати пропозицію, ціни та марки авто, їхній стан, пробіг тощо. Бо інакше якоїсь цілісної та правдивої картини вибудувати надзвичайно складно.

– Якогось стрімкого падіння цін на авто на ринку немає. Щоправда, вартість автомобілів потроху зменшується, але це також пов’язано з багатьма причинами, – розповів продавець на авторинку Чернівців Андрій. – Хтось, наприклад, давно продає своє авто. А це фактично «заморожені» гроші, тому намагається дещо скинути ціну. Йому вигідніше продати з меншим «зазором» і купити наступне авто, аніж місяцями виходити на ринок. Хтось розмитнив авто і у нього вийшла непогана різниця між тим, за що він її купив (плюс розмитнення) і ціною на таке авто на ринку. Різниця може бути навіть кілька тисяч доларів. Тому така людина може дозволити собі навіть значно знизити ціну, аби продати авто (віддати борги чи купити щось «свіжіше»).

Також за словами автоперекупника, одне і те ж авто (один рік випуску, одна і та модель, приблизно однаковий зовнішній стан тощо) в ціні можуть відрізнятися на кілька тисяч. Бо дешевше авто може мати більший пробіг, або чималі проблеми з двигуном чи ходовою. Або навіть проблеми із документами.

Але визнає, якщо регулярно відвідувати автобазар і мати на меті придбати якесь конкретне авто, то можна зекономити певну суму. Бо що довше авто на ринку, то менша на нього ціна.

Прогноз падіння ціни
У найближчі 3-4 роки старі автомобілі істотно подешевшають. Швидше за все, ціни на б/в авто знизяться на 20% – це найбільш вірогідний сценарій. Припускають, що падіння вартості старих машин складе навіть 50%.

Найменш імовірний сценарій – збереження нинішньої цінової політики на вторинному ринку. Такі прогнози американського банківського холдингу «Morgan Stanley», власника найбільшого брокерського бізнесу в світі.

На думку аналітиків, здешевлення старих машин буде тривати аж до 2021 року. Це пояснюється зростанням ринку оренди автомобілів, які після служби в прокаті потрапляють на ринок за дуже «солодкими» цінами.

Експерти вважають, що доступна оренда машин і всілякі служби таксі (Uber та ін.), а також каршерінг, роблять покупку особистого транспорту не завжди виправданою і вигідною. Тому зростає число тих, хто відмовляється від придбання автомобіля на користь ситуативного використання “чужих” машин і звільнення себе від обслуговування персонального авто.

У березні 2017 року зафіксовано рекордне зниження продажу нових машин у США, що є першим серйозним «дзвінком» і результатом падіння акцій GM, «Fiat Chrysler» та інших автомобільних компаній.