Нові радари на дорогах України: українці подають позови до суду проти поліцейських з TruCam

Поліцейські пообіцяли максимально ускладнити життя водіям, які люблять перевищувати швидкість. Як повідомив заступник голови департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, з 13 травня на траси країни вийдуть 25 додаткових нарядів з лазерними радарами TruCam – число “радарних” патрулів в країні досягне сотні. Крім того, днями виповнилося півроку, як радари повернулися на дороги України після 9-річної перерви. “Сегодня” з’ясували, чи змогли радари знизити число аварій і скількох лихачів вдалося зловити за допомогою цих апаратів.

“З моменту початку використання приладів, з жовтня 2018 року, ми склали понад 138 тисяч постанов за даний вид порушень”, – повідомив Білошицький.

Ми ж проаналізували статистику аварійності на українських дорогах і з’ясували, що вперше за останні роки число аварій трохи знизилося. Наприклад, перед поверненням радарів аварійність була на рівні 14 тисяч ДТП в місяць. Це дані офіційного звіту патрульної поліції за вересень минулого року, коли радари ще не використовували і у поліції взагалі не було ніяких вимірювачів швидкості. Через півроку, у квітні 2019 року, на трасах України відбулося трохи більше 12 тисяч аварій. Хоча швидкість вище дозволеної норми все одно залишається однією з головних причин смертності і травматизму. Зараз за добу в дорожніх аваріях гинуть в середньому 7 осіб, а травмуються – понад 60. ДТП за добу відбувається понад 390.

Якщо ж проаналізувати судові рішення, де фігурують лихачі, то можна виявити безліч фактів, коли водії навіть зараз, незважаючи на радари, мчать на швидкості понад 100 км/год в населених пунктах, хоча допустима швидкість – всього лише 50 км/год. Мало того, за ці півроку вже майже 300 водіїв спробували оскаржити постанови про штрафи, подаючи до суду на патрульних. Порушники мотивували свої позови тим, що TruCam взагалі поза законом, що швидкість перевищив не їхня автомобіль, а сусідній і т.д. Деякі з позовів судами першої інстанції були задоволені, але відчайдухи зазнали невдачі в апеляційних судах. Одна з таких справ нещодавно слухалася у Другому апеляційному адмінсуді (Харків). У рішенні суду сказано, що жінка-водій в селі Циганське Полтавської області мчала зі швидкістю 108 км/год, після чого її зупинили поліцейські. Копи зняли порушення на фото за допомогою радара і виписали штраф на суму 510 грн. Водій не погодилася і подала в суд, мотивуючи це тим, що було недостатньо доказів її провини. У суді першої інстанції жінка виграла справу, але в апеляції її чекав провал – суддя визнав, що доказів достатньо, а сам радар використовується поліцейськими законно.