Правила дорожнього руху: правила розвороту в Україні можуть змінити

У Мінрегіон України запропонували будувати ліві повороти на одному рівні на трасах. Це, на їхню думку, позитивно вплине на безпеку і зменшить ризики ДТП.

Безпечні ліві повороти на трасах – важлива пропозиція змін до державних будівельних норм щодо доріг загального користування. Ліві повороти через зустрічний потік машин наразі вважають одними з найнебезпечніших, переконані у Мінрегіоні.

“Ми пропрацьовуємо ідею щодо влаштовувати на ділянках доріг з інтенсивністю до 11 тис. машин на добу, безпечні ліві повороти в одному рівні, – розповідає заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе. – Завдяки додатковому місцю з лівого боку проїзної частини автомобілі матимуть можливість безпечно маневрувати.

Згідно з підрахунками експертів, це рішення на 50% зменшить кількість ДТП на таких ділянках трас. Зменшаться затори на цих ділянках доріг, загалом підвищиться безпека руху. Така практика вже розповсюджена у багатьох країнах Європи та світу. Зокрема, США та Італія використовує таку схему”, – повідомили на сторінці tsn.ua.

Однорівневі безпечні розвороти пропонують облаштовувати на дорогах із трафіком до 11 тис. авто на добу. Навантаженіші траси планують й надалі конструювати з багаторівневими розв’язками і розворотами.

Джерело gazeta.ua

Не пропустіть