Стало відомо, як зміняться правила ввезення автомобілів з Європи

Юристи компанії “Дорожній адвокат” повідомили, що водіям автомобілів на європейській реєстрації дали ще три місяці на те, щоб узаконити свої транспортні засоби, але вже без 50-відсоткової знижки. Штрафні санкції до них поки застосовувати не будуть. Але з 22 серпня 2019 року всі ввезені автомобілі на територію України будуть підкорятися новим правилам ввезення. Про це повідомляє Autonews.ua.

«Власники автомобілів з іноземними номерами отримали додатковий час на митне оформлення своїх автомобілів без посилених штрафних санкцій. З 22 серпня вступають в дію нові санкції», – повідомили у ДФС.

Закон забороняє українським громадянам експлуатацію автомобілів іноземної реєстрації. За це водіям загрожує штраф на суму 8 тисяч 500 гривень, а при повторному такому порушенні протягом одного року — 17 тисяч гривень штрафу з позбавленням права керування на рік і з оплатним вилученням транспорту (або без такого). За передачу нерозмитненого автомобіля у володіння, користування або розпорядження іншим особам і використання його у підприємницькій діяльності їм загрожують штрафи у розмірі 34 тисяч гривень.

Юристи нагадали, що з 25 листопада 2018 року Митним кодексом передбачені нові правила тимчасового ввезення на митну територію України автомобілів з іноземною реєстрацією для особистого користування:

– тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами транспортних засобів з іноземною реєстрацією дозволяється на строк до одного року без внесення грошової застави;
– тимчасове ввезення громадянами-резидентами легкових автомобілів дозволяється на строк до одного року після сплати всіх митних платежів;
– громадяни-резиденти, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, мають право тимчасово ввозити один транспортний засіб терміном до 60 днів протягом календарного року без сплати митних платежів (за умови подання документів, що підтверджують право власності);
– громадянам-резидентам дозволяється ввозити в режимі транзиту автомобілі за умови внесення грошової застави в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при розмитненні;
– громадяни-нерезиденти мають право ввезти автомобілі з іноземною реєстрацією в режимі транзит без сплати грошової застави.
Таким чином, на сьогоднішній день без сплати грошової застави та митних платежів автомобіль з іноземною реєстрацією може бути ввезений:

– громадянами, які перебувають на тимчасовому консульському обліку. Термін перебування автомобіля в Україні до 60 календарних днів у році;
– громадянами, які перебувають на постійному консульському обліку. Термін перебування автомобіля в Україні до одного року.
Юристи попередили, що всі інші способи ввезення для резидентів «платні».

Нагадаємо, в Україні служби таксі Uber і Bolt повідомили водіям, що зареєстровані в системах виклику таксі, що відмовляються співпрацювати з водіями на автомобілях з іноземною реєстрацією.