Розповіли, як тепер проходитимуть українці техогляд

Задля покращення безпеки на дорозі та приведення українського законодавства у відповідність до європейського вже з травня вантажівки, автобуси, т
аксі та інші легкові авто, які використовуються для перевезення пасажирів, почали проходи техогляд по-новому.

Фотосесія ‒ тепер обов’язкова складова проходження техогляду. «Відкриваємо автомобіль. Провіряємо працездатність і фіксуємо показники на одометрі. Робимо з дві-три фотографії. І тоді вносимо в ПК», ‒ каже інспектор СТО Сергій Голованов.

Комерційні автомобілі перевіряють за багатьма параметрами. Фільмують зовнішній вигляд транспортного, справність стоп-сигналів та на спеціальному стенді прискіпливо тестують гальмівну систему.

Водій вантажного буса упевнений, що його машина технічно справна. Тож і не шукав можливості, так би мовити, домовитись.

«В мене, якщо щось не так, то я їду до майстра і роблю. З ким буду домовлятись. Це є дорога. Кожен день за кермом», ‒ каже водій комерційного транспорту Тарас Антонів.

У Львові на сьогодні вже працює 12 сертифікованих СТО з проходження техогляду комерційного транспорту. Лише три порушення ‒ і ліцензії позбавляють. Чимало гравців цього ринку після цього закрились.

«Наші люди специфічні. Вони звикли вирішувати, підрегульовувати. Приходять і кажуть: а можна без машини, а можна по документах. Зараз відкриваю вам екран і зараз це все транслюється напряму в сервісний центр. Практично щось зманіпулювати не є реальним і не є потрібним», ‒ констатує керівник сертифікованої лабораторії з проведення техогляду Олег Дубик.

Крім протоколу про техогляд, водіям видаватимуть самоклейну мітку з радіочастотною ідентифікацією. Таким чином, протоколи техогляду тяжче буде підробляти, а інформацію з радіомітки можна буде зчитувати на відстані. У Львові їх поки не видають.

«Це повністю те саме, що і в Німеччині тій же. Але вони цю стрічку клеять не на скло, а на номерний знак і воно зчитується. Ці нововведення технічно зможуть запрацювати лише з осені, тому що тут є технічні причини», ‒ розповів гендиректор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко.

В межах виконання угоди про асоціацію з Євросоюзом вже з 1 січня 2022 року повертається загальний техогляд для всіх авто. Це прописано в проекті закону, який розробили у міністерстві інфраструктури. Щоправда, до ради документ ще не внесли. Однак це лише питання часу.

Джерело zaxid.net

Не пропустіть