Замість вітчизняних бронемашин «Дозор» Україна закупить їх польські аналоги

Проект державного оборонного замовлення, який сьогодні розглядався РНБО, передбачає придбання 24 польських бронетранспортерів Oncilla – польської версії вітчизняного «Дозору».

Про це повідомив редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов, передає ukrmilitary.com.

«Планується закупити 24 польських бронетранспортера «Онцилла» – польську версію «Дозору». А сам «Дозори», так би мовити, оригінал, виявилися неконкурентоспроможними. Україна і в цьому питанні відмовляється від доопрацювання своєї власної техніки, вважаючи за краще фінансувати польський оборонпром, який купив ліцензію «Дозору»! Яскравий приклад, як одна держава розвиває виробництво і компетенції, а інша держава здає одну за одною всі позиції», – пише журналіст.

Відомо, що польській ліцензійний варіант «Дозору» випробовувався ЗС України у 2017 році. Також Міністерство оборони України раніше повідомляло що БТР «Онцилла» закуповувались відповідно до державного оборонного замовлення на 2018 та 2019 роки. Восени 2019 року, Генеральна прокуратура України розпочала досудове розслідування за фактом закупівлі за завищеними цінами бронемашин Oncilla польської компанії Mista.


Не пропустіть