«Укравтобуспром» візьметься за будівництво армійського джипа (Фото)

16 березня Міністерство оборони України оприлюднило список підприємств, які подали заявки на участь в установчому нараді. Воно відбудеться 18 березня і буде присвячено недавно відкритій МО конструкторсько-дослідній роботі «Розробка легкового автомобіля підвищеної прохідності для потреб Збройних сил України». Фактично це означає, що військове відомство хоче поступово замінити весь парк армійських машин УАЗ, які вже давно технічно і морально застаріли, на принципово новий автомобіль, пише autocentre.ua.

Отже, які ж підприємства будуть боротися за право постачати в нашу армію нові джипи? Це ТОВ «Протект Інжиніринг», ТОВ «ВіДі Юнікомерс», ВАТ «Українська бронетехніка», ВАТ «Конструкторсько-виробниче підприємство« Синергія», ВАТ «Укравтобуспром» і Міжнародний аналітичний центр права «НГО МАЦП».

З цього списку особливо виділяється ВАТ «Укравтобуспром». Багато хто подумає, а яке відношення розробник автобусів має до армійських позашляховиків? Виявляється, ще в 1999 році тут почали роботу над проектом «Джип-1,5». Протягом 2000-2003 рр. була представлена конструкторська документація на модель Д041 «Степ», повідомляє mil.in.ua

В результаті виготовили кузов дослідного зразка, а також спеціальні шини, які дають можливість пересуватися навіть при істотному падінні тиску. На СП «Іveco-Мотор-Січ» був придбаний 2,9-літровий турбодизель потужністю 122 к.с. Для машини також розроблена повністю незалежна підвіска всіх коліс. Опрацьовано також питання про випуск комплектуючих на 24-х українських підприємствах. І ось тепер, майже через два десятиліття, проект Д041 «Степ», можливо, реанімують і втілять в життя.


Не пропустіть