Представили автомобіль на заміну армійським «УАЗикам»

Як повідомляє SpecMachinery.com.ua, компанія «Українська бронетехніка» розробила автомобіль для заміни армійських УАЗ-469 та УАЗ-3151

Новий автомобіль розроблений за вимогами та технічним завданням замовника в рекордний термін. До 1 вересня свої прототипи мають представити всі учасники конкурсу Міноборони.

Про нову розробку повідомив генеральний директор Конструкторсько-виробничого підприємства «Українська бронетехніка» Владислав Бельбас.

«За моєю спиною знаходиться новий продукт нашої компанії розроблений за вимогами та технічним завданням Замовника в рекордний термін! Чекайте презентацію найближчим часом після внутрішніх заводських випробувань!» – написав він у Facebook 27 серпня.

Публікацію супроводжує фото на фоні трьох автомобілів. Два з них це вже відомі – це броньовані «Новатор» (kamrat-M) та «Варта» (kamrat-L). Новий автомобіль майже повністю затуляє собою Владислав Бельбас, водночас видно, що він значно менший.

Хоча він прямо не називає, ані замовника, ані призначення машини, найбільш імовірно, що це позашляховик, якій розробляється за відкритим конкурсом у рамках дослідно-конструкторської роботи «Сайгак», що має замінити у ЗС України технічно і морально застарілі УАЗ-469, УАЗ-3151.

Адже за умовами конкурсу прототип мають представити до 1 вересня.

Нагадаємо, що на конкурс щодо розроблення нового багатоцільового автомобіля, оголошений Міноборони 1 березня, заявились п’ять приватних компаній і одна громадська організація:

ТОВ «Протект Інжиніринг» (фактично «Богдан Моторс» після ребрендингу);

ТОВ «Віді Юнікомерс»;

ТОВ «Українська бронетехніка»;

ТОВ «Конструкторсько-виробниче підприємство «Синергія»;

Відкрите акціонерне товариство «Укравтобуспром»;

Міжнародний аналітичний центр права «НГО МАЦП».

21 травня учасники конкурсу отримали тактико-технічні завдання, які були розроблені Центральним науково-дослідним інститутом озброєння та військової техніки Збройних Сил України (ЦНДІ ОВТ ЗСУ) у рамках дослідно-конструкторської роботи (ДКР) «Сайгак».

Упродовж п’яти діб підприємства мали оцінити власні спроможності на здатність втілити в металі технічні вимоги замовника в термін до 1 вересня 2021 року та поінформувати оборонне відомство про готовність виконати цю роботу.

П’ять підприємств підтвердили свою участь, натоміть Міжнародний аналітичний центр права «НГО МАЦП», об’єктивно оцінивши свої можливості, відмовився від подальшої участі у проєкті.


Не пропустіть