ЗСУ отримали унікальні спецавтомобілі Pantera – для чого вони потрібні (Відео)

За останній рік Збройні сили України здобули таку кількість нової техніки, про яку навіть подумати було складно. На потреби українських сил оборони передають різні машини. Починаючи від літаків, вертольотів, танків та бронемашин, закінчуючи вантажівками та машинами спеціального призначення.

Про передачу на потреби ЗСУ одній з таких машин спеціального призначення стало відомо буквально днями. Так, на потреби військово-повітряних сил ЗСУ від закордонних партнерів було передано кілька пожежних автомобілів Rosenbaurer Panther, які є однією з передових розробок у галузі пожежогасіння на аеродромах.

Згідно з повідомленнями на офіційних ресурсах Генштабу, два такі автомобілі вже встигли заступити на бойове чергування. За задумом командування, найближчим часом на всіх військових аеродромах має бути щонайменше по одній такій одиниці техніки. Виходячи з фото та відео, можна зробити висновок, що Україна отримала бронемашини Rosenbaurer Panther моделі 6200/750/135.

Ці автомобілі є повнопривідними та здатні перевозити до 4 осіб особового складу. Один автомобіль здатний перевозити до 6200 літрів води, а також близько 750 літрів піноутворювача та 135 кілограмів порошку. Для безпосереднього гасіння пожежі автомобіль оснащений високопродуктивним насосом потужністю 100 літрів на секунду.

Лафетний ствол у передній частині авто може подавати воду зі швидкістю 1200 літрів за хвилину. Окрім цього, авто має тепловізор, що полегшує процес пожежогасіння. У рух цю махину наводить двигун на 705 к.с. Максимальна швидкість пожежного авто становить 115 км/година.

Джерело uamotors.com.ua

Не пропустіть