Валерій Залужний випробував нову КШМ на базі бронеавтомобіля Senator (Відео)

Головнокомандувач прокотився на бронемашині під час свого візиту до Запоріжжя

Днями Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний відвідав українських військових у Запорізькій області. У ході візиту генерал пересувався на досить цікавій техніці, а саме командно-штабній машині на базі канадського броньовика Senator. Як повідомляє Мілітарний, зараз ця техніка працює у групах військ “Хортиця” та “Таврія”.

Дані машини виготовляються канадським підприємством Roshel Defence Solutions, яке має контракт на постачання бронемашин до України. Кузов Senator зроблений із сталі, а скло здатне витримати постріл із великокаліберної зброї. Додатково ця бронемашина захищена від вибухів гранат та мін під днищем.

Версія Senator у вигляді командно-штабної машини забезпечує командуванню армією надійний зв’язок як під час руху, і під час стоянки. За версією незалежних видань, в Україну було поставлено близько 550 нових бронетранспортерів Senator. При цьому до кінця 2023 року компанія має амбітні плани поставити близько 1000 таких бронетранспортерів в Україну.

За останній рік компанія розробила ще одну модифікацію, а саме Senator MRAP, який захищає екіпаж від куль калібру 7,62 × 39 мм на відстані 30 метрів і швидкості 695 м/с. Також броня оновленої версії здатна витримати підрив 6 кілограмів вибухівки під днище або будь-яким з коліс авто.


Не пропустіть