Українські військові показали найживучіше авто цієї війни

Крім військової техніки, на фронті потрібно безліч звичайних автомобілів, які використовуються для доставки військових та боєприпасів на передову. При цьому більшість звичайних авто довго не живуть в умовах фронту, тому що навіть найменший уламок може вивести автомобіль з ладу.

Проте деякі авто показують справжні рекорди живучості, що можна сказати і про пікап Mazda BТ 50. Автомобіль надійшов до п’ятої Слобожанської бригади Нацгвардії ще в травні 2022 року. Тоді машину передали волонтери та навіть не встигли її перефарбувати. “Бойовий шлях” автомобіля розпочався з Балаклії.

За свій зовнішній вигляд і стійкість авто вже отримало позивний Франкенштейн, тому що змогло працювати навіть після серйозних пошкоджень.

За словами військових, в авто вже прилітали снаряди з “Градів”, “Гвоздик”, “Піонів”, танків і, звичайно ж, були обстріли зі стрілецької зброї, але машина все ще на ходу.

Автомобіль навіть пережив мінування, коли касетний боєприпас усіяв площу навколо автомобіля міннами, але через неможливість розмінування саперам довелося підривати снаряди прямо в полі. Попри те, що авто серйозно посікло уламками, воно все ще не було знищено остаточно.

В автомобілі за весь час ремонтували та змінювали лише ключові вузли та агрегати. Ремонтом кузова ніхто не займався з об’єктивних причин, адже буквально наступного дня тут з’явилися б нові кульові отвори. Самі Нацгвардійці вважають, що після війни цей пікап має розміститися в музеї як символ стійкості та мужності у цій війні.

Джерело ampercar.com

Не пропустіть