В Україні збудували унікальний всюдихід для передової – ортобаггі (Відео)

На виставці Public Health 2023, що проходить у столичному МВЦ з 4 по 6 жовтня, представлено цікавий транспортний засіб для наших захисників на передовій. Це так зване ортобагг спільний проект ортодонтів України та благодійного фонду «Алекс Вектор». Такі всюдиходи збирає один київський вмілець у себе в майстерні за кошти ортодонтів та дилерів ортодонтичної продукції. Ортобаггі вже показали свою ефективність у зоні бойових дій, пише autocentre.ua.

Кожна така машина виготовляється на замовлення конкретної бригади, з урахуванням тих чи інших вимог. Комусь потрібна турель для озброєння, а комусь машина для евакуації – з відкидними лежаками бортами для перевезення поранених. Хоча представлене баггі оснащене п’ятьма місцями для сидіння, на практиці воно може перевозити більше – бійці можуть розміщуватись на капоті, крилах, а також на вантажному відсіку ззаду.

Ортобаггі має оригінальний просторовий каркас, який виготовляється із труб різного розміру, аж до 40х40. В даному випадку машина розрахована на корисне навантаження 800 кг і має споряджену масу близько 1,5 т. Тут постійний повний привід, незалежна підвіска всіх коліс. А двигун – 2,5-літровий турбодизель V6 запозичений від автомобіля Audi. Двигун після чіп-тюнінгу розвиває близько 180 – 200 л. с. Цього з головою вистачає, щоб пересуватися бездоріжжям на швидкості до 80 км/год.

Сьогодні ведеться розробка ортобагги у зимовому виконанні – із закритим кузовом. Замість звичних дверей тут планують для зручності посадки-висадки встановити ролети. Вартість виготовлення одного баггі складає від 250 тис. грн.


Не пропустіть