Бронеавтомобіль “Барс-8” вже готовий до тестувань і виробництва (відео)

Українська компанія «Богдан Моторс» заявила, що їхній тактичний броньований автомобіль «Барс-8» вже перебуває на випробовувальному та виробничому старті, пише milnavigator.com.

Вперше його представили під час виставки “Зброя та безпека 2015”.

Багатофункціональний тактичний броньований автомобіль «Барс-8» розроблено з урахуванням вимог Міністерства оборони України: на більш потужному шасі, із збільшеним об’ємом кузова і вантажопідйомністю.

Розробники машини кажуть, що “Барс-8”, який виконаний на платформі пікапа Dodge Ram, є першим повністю вітчизняним бронеавтомобілем: від проекту на папері до збирання (окрім двигуна та броні).

Бронеавтомобіль «Барс-8» – багатофункціональний броньований автомобіль з колісною формулою 4х4 з потужною рамою, посиленими мостами і підвіскою з блокованими міжосьовим та міжколісніми диференціалами.

Базується «Барс-8» на жорсткій рамі з вісьмома поперечними елементами, виконаної з високоміцної сталі. В її конструкції для виключення зварювальних швів застосовуються різьбові з’єднання. До рами кріпиться паливний фільтр, який очищає паливо від механічних частинок розміром 3 мікрона і більше, що виключає інтенсивний знос паливної апаратури. Крім того, 132-літровий паливний бак оснащений унікальною системою вентиляції, яка запобігає потраплянню всередину бруду і води.

Новий броньований автомобіль “Барс” розробили на більш потужному шасі, зі збільшеним об’ємом кузова і вантажопідйомністю. Корпус бронемашини виконаний зі зварних броньованих сталевих листів, розташованих під відповідними кутами нахилу і забезпечує захист від мін і куль у відповідності зі стандартом STANAG 4569 Level 2.

Це дозволяє захистити екіпаж і десант бронетранспортера від зброї калібром 5,45 мм і 7,62-мм. Фронтальна частина машини і капот витримують в упор стрілянину кулями калібру 7,62-мм.

Пасажиромісткість становить 8 десантників і 2 члени екіпажу.

Довжина машини складає 6000 мм, ширина – 2200 мм і висота – 2400 мм, колісна база дорівнює 3670 мм.

Броньовик здатний легко долати водні перешкоди глибиною до 0,76 м і завдяки кліренсу в 280 мм може рухатися в глибоких коліях.

В якості силового агрегату встановлено 6,7-літровий турбодизель Cummins V8 потужністю 385 к. с. Максимальний крутний момент – 1173 Нм при 1600 об/хв. Доступна 6-ступінчаста механічна або 6-швидкісна автоматична трансмісія. Повна маса – 8000 кг, вантажопідйомність – 2000 кг.

На «Барсі» можуть бути встановлені різні бойові модулі.

Із озброєнням та особовим складом важить така машина майже 9 тонн , але при цьому може розганятися до 110 км на годину.