Aston Martin підготував гіперкар Valkyrie для знаменитих перегонів (Фото)

Компанія Aston Martin оголосила про повернення на змагання “Ле-Ман”. Британський виробник спортивних автомобілів візьме участь у знаменитому марафоні «24 години Ле-Мана» у рамках сезону FIA WEC у 2025 році.

За перемогу в гонці на витривалість Aston Martin побореться разом із гіперкаром Valkyrie. Модель буде представлена ​​у найвищому класі гіперкарів на кожному чемпіонаті світу з гонок на витривалість FIA (WEC), а також на чемпіонаті IMSA WeatherTech SportsCar Championships (IMSA), починаючи з 2025 року. Прототип Aston Martin Valkyrie візьме участь у трьох найпрестижніших змаганнях: «24 години Ле-Мана», Rolex 24 у Дайтоні та «12 годин Себрінга».

У компанії зазначають, що перегони на спортивних автомобілях закладені у ДНК бренду. Досвід, отриманий Aston Martin у майбутніх заїздах, буде використаний у дорожніх автомобілях британської марки.

Створений спеціально для участі в перегонах прототип Aston Martin Valkyrie відрізнятиметься покращеними аеродинамічними характеристиками. Він отримає оптимізоване для гонок карбонове шасі з модифікованою версією легендарного 6,5-літрового безнаддувного двигуна V12 виробництва Cosworth, який у стандартному виконанні розкручується до 11 000 об/хв та розвиває потужність понад 1000 к.с. Силовий агрегат буде додатково удосконалено, щоб відповідати найважливішим вимогам до продуктивності гіперкарів. Він зможе витримувати суворі умови змагань на далекі відстані.

«Сьогоднішній день знаменує собою початок нового розділу для Aston Martin у гонках на витривалість. Aston Martin Valkyrie повертає нас на найвищий рівень гонок спортивних автомобілів, і разом з нашими партнерами ми абсолютно впевнені, що зможемо створити гоночний автомобіль з потенціалом та характеристиками, здатними конкурувати з еталонними автомобілями у своєму класі», – заявив керівник підрозділу Aston Martin Endurance Motorsport Адам Картер.


Не пропустіть