КрАЗ виготовив сучасний піротехнічний автомобіль

На замовлення ДСНС України Кременчуцький автозавод спроектував і виготовив спецавтомобіль важкого типу, який недавно пішов у розпорядження головного управління ДСНС Луганської області. Рятувальники Донбасу отримали сучасний піротехнічний автомобіль, який буде задіяний в гуманітарному розмінуванні звільнених територій Донецької і Луганської областей, пише bin.ua

Цей спецавтомобіль призначений для забезпечення проведення робіт з розмінування, оперативного прибуття рятувальників до місця виявлення вибухонебезпечних предметів, транспортування спорядження, а також боєприпасів великого калібру до місця знищення.

1461254223_kraz-490

Автомобіль створений на базі всюдихода КрАЗ-5233ВЕ (4х4). Вантажопідйомність автомобіля забезпечує перевезення вибухонебезпечних предметів вагою до 2 тонн. Спецмашина оснащена 335-сильним дизельним турбованим двигуном з нагнітачем екологічного класу Євро 5, лебідкою з центральною видачею металевого троса, краном-маніпулятором HIAB X-CL 8-2 для навантаження-розвантаження вибухонебезпечних предметів з дистанційним управлінням на відстані 15 м.

1461254236_pirotexnicheskij-kraz490

Кабіна автомобіля – оригінальна, має броньований захист ПЗСА – 4, відповідно до ДСТУ 3975-2000, обладнана кулестійким склом. У кабіні, серед іншого, встановлено: автомобільна радіостанція УКХ діапазону потужністю 45 ВТ, стаціонарний GPS-навігатор з інтегрованою цифровою картою України масштабом 1:50 000; штатна система вентиляції та обігріву, сидіння мають ремені безпеки. Тентована платформа обладнана швидкознімним піддоном, різними спецінструментами для виконання робіт з розмінування.

Така спецтехніка, за твердженням рятувальників, вкрай необхідна в зоні АТО. Після звільнення території від агресора першочергове завдання – розмінування населених пунктів, полів і лісів, доріг для безпечної життєдіяльності мирного населення. Тільки за останні 1,5 року піротехніки ДСНС України в Луганській і Донецькій областях очистили від боєприпасів 11,6 тис. га території, 37,8 га акваторії; розмінували 971 об’єкт соціальної інфраструктури та життєзабезпечення; знищили понад 52 тис. вибухонебезпечних предметів. А скільки ще належить зробити!

ПАТ «АвтоКрАЗ» і надалі буде допомагати і військовим, і рятувальникам у забезпеченні їх підрозділів сучасною технікою для того, щоб в країні якомога швидше настав мир і спокій.