Яке моторне масло вибрати для автомобіля?

Необхідність замінити моторне масло періодично виникає у всіх автовласників. Воно відповідає за роботу двигуна авто. При виробленні терміну служби у моторного масла пропадають його якості, виникає ризик поломки двигуна. Ремонт ДВС ж дуже витратна річ, сам процес займає тривалий термін. Тому на моторному маслі краще не економити.

На ринку на даний момент представлені кілька різних варіацій моторних масел. Пропонуємо вам оглянути переваги масло 0W30 для Toyota.

Існує два основних великих підтипу – моторні масла поділяються за часом експлуатації, а також за способом виробництва.

За способом виробництва можна виділити 3 підвиди:

– Синтетичне моторне масло, отримано шляхом синтезу з продуктів нафто і газопереробки. Основною перевагою буде можливість отримання масла з заданими властивостями роботи в температурних режимах, необхідними показниками в’язкості.

– Мінеральне моторне масло, його виробляють шляхом переробки нафти, виділяючи при її перегонці окремо фракцію масел.

– Змішане масло, виробляють шляхом змішування мінерального і синтетичного компонентів.

За часом використання моторні масла зазвичай поділяють на універсальні, літні і зимові. Тут докладно щось описувати не потрібно, все стає зрозуміло і по самим назв.

Основним показником для масла є параметр в’язкості. В’язкістю визначається, чи надійно масло обволікає рухомі деталі двигуна. Масло не повинно заважати руху поршневої групи і перешкоджати їх стирання з утворенням механічної стружки. Під час терміну експлуатації автомасло піддається значним температурним випробувань, тому його потрібно замінити і залежить від пробігу автомобіля і часу його експлуатації. Шкала критеріїв в’язкості розділяється на 10 підпунктів.

Основні поради при виборі моторного масла

Визначити, коли автомобіль буде експлуатуватися. За типом двигуна підібрати необхідне масло. Для дизельних двигунів більше підходить напівсинтетичне або синтетичне масло. Для двигунів внутрішнього згоряння можна використовувати будь-який. Після покупки необхідного обсягу достатньо проїхати на станцію із заміни масла і провести заміну. Термін служби моторного масла визначається декількома тисячами км. пробігу авто.


Не пропустіть