Для чого потрібна перевірка vin-коду автомобіля?

Поняття «VIN код» відноситься до теми автомобілів і знайоме кожному водієві. Перш за все, тому, що це значення обов’язково вказується при оформленні страховки ОСАЦВ і перевіряється співробітником ДІБДР при державній реєстрації машини. Він код це комбінація з 17 знаків: букв англійського алфавіту і арабських цифр. Скорочена англійська найменування «VIN» означає ідентифікаційний номер транспортного засобу, який присвоюється йому виробником. Расшифровка VIN BMW дуже необхідна процедура при покупці автомобілля.

Поєднання унікально, належить тільки одному автомобілю і більше не повторюється. Код генерується за допомогою алгоритму і містить лише великі червоні літери, за яким визначається його справжність. Спроби викрадачів змінити код, навіть знаючи принцип роботи алгоритму, не мають успіху. Єдиною структурою коду користуються всі автовиробники.

Вперше вин – код з’явився в Сполучених Штатах і Канаді і застосовується з 1977 року. При цьому популярний для жителів цієї країни запит для пошуку сайтів з перевірки цього коду.

Дізнатися VIN конкретного автомобіля можна з технічного паспорта, реєстраційного посвідчення. На самому автомобілі дані коду теж є. Таблички – шильдики з вибитими символами розташовуються на панелі кузова під капотом, під обшивкою підлоги. У важкодоступних місцях автомобіля Вин дублюється наклейками – стікерами. Слід сказати, що на відміну від паперових і електронних документів, які в наш час легко підробляються, перебити 17 знаків, не викликавши питань і підозр трохи важко.

Не всі знають, що позначають кодові символи. Розшифровка Вин може дати багато інформації про транспорт. За Вин коду визначається країна виробництва, технічні характеристики (тип кузова, двигуна, до якої серії належить модель) і рік випуску (іноді це рік демонстрації моделі).

Великі можливості наш просунутий в області інформаційних технологій століття надає інтернет. Існують сайти з базами даних, платні і безкоштовні, які надають послуги з перевірки вин – коду. З їх допомогою можна дізнатися відомості про попередніх власників, які операції з автомобілем проводилися, про дорожньо-транспортних пригодах, про наявні заборонах і обмеженнях на реєстрацію автомобіля, наявність боргів у його господаря. Перевірити по базах даних про викрадення транспорту.


Не пропустіть