Як вибрати зимові шини для автомобіля

Правильно підібрані шини впливають на безпеку їзди чи не більше, ніж всі інші системи автомобіля. Зимові шини відрізняються від літніх більш м’якою гумовою сумішшю, яка не «дубєєт” при низьких температурах, а також більш глибоким і агресивним малюнком протектора, який допомагає забезпечити тягу і гальмування на засніжених покриттях.
Найкраще довірити вибір шин спеціалістам – http://belshina.su/trading-conditions/pricing/ вони правильно підберуть вам необхідну резину.

Коли міняти гуму на зимову

У цьому питанні все виробники шин одностайні і пропонують робити заміну в період, коли середньодобова температура опускається до +7. При температурі від +4 до +7 річна гумова суміш починає втрачати свої якості, стає більш жорсткою, внаслідок чого гальмівний шлях автомобіля значно збільшується. Тому експлуатувати літні шини при температурі нижче +4 вже небезпечно.

Типи зимових шин

Для експлуатації в зимовий період різними виробниками розроблено три типи шин: шиповані, нешиповані (фрикційні) і всесезонні.

Шиповані оснащені спеціальними металевими вставками шипами, що забезпечують зчеплення на зледенілих поверхнях. Шипи розташовуються в шині рядами таким чином, щоб слід від кожного шипа збігався з сусіднім. Шиповані шини забезпечують максимальну безпеку на льоду, але при цьому менше зчеплення і велику гучність на сухому асфальті. Тому вибирати їх слід, якщо в зимовий період передбачаються часті поїздки за місто, або якщо у вашому регіоні суворі зими, і полій на дорозі не рідкість.

Нешиповані шини (їх також називають фрикційними, ламелізована або “липучками”) найкраще себе проявляють в холодну пору року на сухому асфальті або на засніжених дорогах. На скрижанілий покриттях більшість фрикційних шин поступатимуться шипованним. Малюнок фрикційних шин буває спрямованим або асиметричним. У таких шинах виробники застосовують різні типи прорізів (ламелей), які утворюють додаткові грані зчеплення, завдяки чому поліпшується процес гальмування. Поздовжні і поперечні канали в таких шинах ефективно очищають протектор від снігу та води. Гумова суміш в фрикційних шинах м’якша, ніж в літніх, і здатна зберігати свою еластичність при низьких температурах. Нешиповані шини чудово підійдуть для використання в міських умовах, де дороги добре і вчасно чистять.

Всесезонні шини розроблені для цілорічної експлуатації в умовах м’якої зими. Виробники додають в гумову суміш більше кремнію і синтетичних полімерів і нарізають в таких шинах додаткову кількість ламелей, що в холодну погоду забезпечує хороше зчеплення. Мінімальна температура, при якій допускається експлуатація всесезонних шин -15, а значить, такі шини підходять для цілорічного використання в країнах з помірним кліматом і теплими зимами. У Росії вони придатні лише для перехідного періоду від осені до зими і ранньою весною, або ж в самих південних районах.

розміри шин

Для кожного автомобіля його виробник рекомендує один або кілька типорозмірів шин (сполучень ширини, висоти і монтажного діаметру). Крім цього можна підібрати альтернативні типорозміри, але автовиробник не гарантує що з їх установкою автомобіль збереже всі свої ходові якості.

Типорозміри вказані на боковині шини в форматі 195/65 R15 де 195 ширина профілю шини в міліметрах, 65 висота профілю шини у відсотках від ширини, 15 монтажний діаметр шини (розмір диска). Дізнатися відповідні розміри шин для кожного автомобіля можна, наприклад, скориставшись формою підбору шин по марці автомобіля на Яндекс.Маркеті.

На зимовий період рекомендується вибирати типорозмір з більшою висотою профілю. Чим вище профіль, тим м’якше їзда і нижче чутливість до дрібних нерівностях дороги, яких взимку більше через сніг і льоду.

Індекс максимальної швидкості

Ще одним важливим параметром шин індекс максимальної швидкості. Він позначається латинською буквою і показує, на яку максимальну швидкість їзди розраховані дані шини. Потрібно мати на увазі, що максимальна швидкість в даному випадку це швидкість, при якій шина може вийти з ладу, а це значить, що підбирати шини потрібно з досить великим запасом. Наприклад, якщо ваша максимальна швидкість взимку навіть в пікових значеннях не перевищує 100 км год, краще вибрати шину з індексом N або P (140 150 км ч), а якщо 200 км год, то V або W (240 270 км год). Використовувати шини на швидкості, що перевищує зазначену індексом, категорично заборонено.


Не пропустіть