Що таке карбон?

Карбон це композитний матеріал, який складається з ниток вуглецю, переплетених і що скріпляють епоксидними смолами. Нитки вуглецю в карбоні це по суті те ж саме, що, наприклад, графітний стрижень в олівці. Ці нитки дуже тоненькі і їх вкрай легко зламати, а ось розірвати досить складно. З цих вуглецевих ниток сплітають тканини, які мають різний малюнок (рогожа, ялинка і ін.).

Щоб тканини з вуглецевих ниток мали ще більшу міцність, їх укладають шарами, змінюючи при кожному пласті напрямок плетіння. Шари скріплюються за допомогою епоксидних смол.

На сьогоднішній день карбон придбав досить широке поширення і використовується в різних галузях. Тому можете Купить карбон за оптимальними цінами.

Що ж роблять із карбону?

З карбону виготовляють бампери, капоти, спойлери, елементи кузова, розпірки стійок, деталі салону. Простіше кажучи, карбон це матеріал для тюнінгу. Але його застосовують не тільки в автомобілях. Карбон можна побачити і на снігоходах, мотоциклах, яхтах, катерах і навіть літаках.

Переваги і вади карбону

Основними плюсами даного матеріалу невелика вага і міцність. За вагою карбон легше стали на 40%, а алюмінію на 20%. По міцності же карбон не поступається не тільки деталей зі скловолокна, а й навіть деяким металам. Саме цими показниками і обумовлено активне застосування карбону в автомобільному спорті. Зниження ваги при додатковому факторі збереження міцності важливою умовою досягнення успіху в цій галузі. Наприклад, з карбону виконані кокпіти болідів Формули 1.

Тепер про недоліки. Основне, що заважає просуванню карбону в «зірки тюнінгу» це, безумовно, ціна. Наприклад, деталі з скловолокна за вартістю набагато доступніше, ніж ті ж, але з карбону.

Чим же зумовлена ​​така висока вартість? Все дуже просто: дорогий похідний матеріал і складна технологія виробництва. Для наочності наведемо приклад. Для проклейки шарів вуглецевих ниток застосовують більш якісні, але в той же час і більш дорогі смоли, ніж при виробництві, наприклад, склотканини. А для виробництва деталей з карбону необхідно таке дороге обладнання, як наприклад, автоклав.

До недоліків карбону можна також віднести і боязнь точкових ударів. Наприклад, через багаторазове потрапляння дрібних камінчиків на капот з карбону, він може перетворитися в решето.

До наступного мінуса можна віднести нестійкість карбону деталей до впливу сонячних променів. Простіше кажучи, деталі вицвітають.

Ну, і самий, напевно, жахливий недолік це відсутність можливості відновлення елементів з карбону після пошкоджень. У деталей ж з металу і з склотканини в цьому плані велика перевага. А ось якщо деталь з карбону піддасться хоча б незначного пошкодження, то її доведеться міняти цілком.


Не пропустіть