Як взимку зберігати шини

Сезон «перевзування» авто на зиму в самому розпалі, тому питання постановки літніх шин на зберіганні вкрай актуальне. Відомо, що на термін служби покришок впливає багато чинників: перепад температур, вологість, сонячні промені, озон, хімічні речовини, положення, в якому вони тривалий час перебувають. Щоб допомогти продовжити життя шинам при зберіганні, шинний експерт підготував 7 корисних порад.

Самий елементарний – це відмити кожну шину від бруду і руйнує пилу. Спеціальні очищувачі-кондиціонери для шин допоможуть уберегти гуму від розтріскування і розсихання. Разом з тим, уникайте агресивних рідин: розчинників, масел, пального.

Кожну покришку необхідно покласти в індивідуальний великий, дихаючий пластиковий пакет (тканинні мішки теж відмінно підійдуть). Важливо, щоб в пакети не потрапила волога, і вийшло якомога більше повітря. Закривати пакет слід щільно за допомогою мотузки, це допоможе зменшити масляне випаровування.

Ультрафіолет і нагрів шкідливі для гуми, тому необхідно тримати їх у видаленні від прямих сонячних променів.
Зберігати шини слід в прохолодному і сухому приміщенні, найкращим є місце з клімат-контролем, але сухе, прохолодне напівпідвальне приміщення також підійде. Відомо, що найкраще літня гума відчуває себе при температурі + 10-25. При цьому в стандартному гаражі, ангарі, мансарді часто буває великий і різкий перепад температур і вогкість, що можемо погано вплинути на гуму.

Залишаючи шини на зберігання, обов’язково переконайтеся, що поруч немає електромоторів, котлів, електроприладів, дренажних насосів, так як вони є джерелом озону.

Шини без дисків краще зберігати вертикально, ніж складати їх стопкою горизонтально, щоб уникнути деформації. Приблизно кожні два місяці їх потрібно трохи провертати. Крім того, рекомендується покласти їх на чисту дерев’яну дошку, а не на землю. Але для коліс в зборі на дисках рекомендації протилежні – зберігати їх треба в стосі або підвішеними за диск, при цьому тиск слід наполовину знизити.

Якщо ви ставите шини на зберігання разом з автомобілем, то не залишайте застоюватися його на довгий час. Довготривалі застої шкідливіше для шин, ніж часта їзда. Їзда якраз навпаки допомагає шині стати більш гнучкою і зберігає рівномірний розподіл часток масла всередині гумових компонентів.

І наостанок, додатковий рада: розгляньте варіант сезонного зберігання шин в спеціалізованих компаніях – http://diskol.by/uslugi/xranenie-shin. До речі, часто надають таку послугу безкоштовно при купівлі комплекту зимової гуми.

На жаль, також як і ми шини старіють, але ці кілька порад допоможуть уповільнити процес старіння і продовжити життя шин під час зберігання. Пам’ятайте, перш ніж провести шиномонтаж зберігаються шин на автомобіль, в першу чергу, проведіть їх професійне обстеження!


Не пропустіть