Як правильно вибрати мотошлем

Мотошлем – це необхідний атрибут мотоекіпіровки для кожного мотоцикліста. Сьогодні на ринку представлена велика безліч шоломів. Вибрати правильний мотоциклетний шолом, з огляду на дуже великого асортименту, завдання не з простих. Вибираючи «свою» модель, потрібно розуміти, що шолом – це не просто красивий аксесуар, це, перш за все предмет, який забезпечує ваш захист під час їзди. Тому, під час вибору шолома, орієнтуйтеся на два основних критерії: якість і зручність.

Якщо хочете вибрати шлем для мотоцикла, і робите це перший раз, то перед приміркою бажано визначити ваш розмір. Для цього м’яким метром міряється окружність голови по лінії брів, над вухами. Цей показник зможе вас зорієнтувати в магазині на потрібні вам розміри мотоциклетного шолома.

Обраний за розміром шолом не повинен викликати відчуття дискомфорту, надмірної здавленості, але в той же час, сидіти щільно, що не теліпаючись. Справа в тому, що новий мото шолом розношується так само, як, ну як наприклад, нове взуття. Згодом м’які подушки внутрішньої частини шолома приминаються, і внутрішній обсяг збільшується.

Під час примірки, ви розумієте, що обраний шолом через чур туго сидить на голові, паралельно з цим ви відчуваєте дискомфорт і навіть хворобливі відчуття. Знімайте, цей розмір для вас занадто малий. Якщо під час примірки мотоциклетний шолом занадто «чіпляється» за вуха і не надаватися на голову нормально, але в цілому вас влаштовує, можливо, має сенс спробувати шолом такого ж розміру, але з іншою формою оболонки.

Перед остаточним вибором шолома для мотоциклетної їзди, навіть якщо ви впевнені, що знайдена модель вашого розміру, не поспішайте з покупкою. Походіть в обраному шоломі хоча б 10-15 хвилин. За цей час може змінитися відчуття комфорту. Наприклад, може з’явитися свербіж або неприємні відчуття здавленості в певній частині голови. Ви ж розумієте, що якщо за такий короткий час вам уже не комфортно, то як ви себе будете почувати через кілька годин їзди.

Після примірки зверніть увагу на дуже важливий момент – чи не з’явилися у вас ознаки роздратування шкіри голови або особи. При виявленні червоних плям на шкірі, свербіння або висипки, цілком можливо, що це реакція шкіри на матеріали, з яких виготовлена ​​внутрішня частина шолома.

Якщо ви вибрали шолом, який вам за розміром, і в якому ви відчуваєте себе комфортно, переходите до перевірки на функціональність. Перевірте, який у вас кут огляду. Огляд повинен бути симетричним, вліво і вправо по горизонтальній лінії. Зверніть увагу, чи немає обмеження периферійного зору.

Особливу увагу приділіть склу. Бажано, щоб скло можна було б легко замінити. Це заощадить вам масу часу і грошей при його пошкодженні.

Скло на шоломі має бути абсолютно прозорим, не мати плям, подряпин і пошкоджень. Воно не повинно спотворювати бачення і вид предметів. Зазори між шоломом і склом також повинні бути мінімальні. Деякі моделі мотошоломів дозволяють регулювати такі зазори вручну.


Не пропустіть