ЧИ МОЖНА ЇЗДИТИ З ПОРВАНИМ ПИЛЬОВИКОМ

Інженери компаній, які займаються випуском автомобілів, при проектуванні моделей повинні враховувати різні показники, в тому числі і економічність виробництва машини. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що в двигуні, елементах підвіски і інших агрегат, що безпосередньо впливають на рух і зупинку автомобіля, немає зайвих деталей. Кожна гайка, болтик і гвинтик потрібні, також як і всі захисні елементи, до яких багато водіїв ставляться зневажливо.

Одним з елементів захисту деталей автомобіля є пыльник Їх встановлено кілька в елементах підвіски і рульового управління. Як мінімум, пильовиками захищаються шарніри рівних кутових швидкостей (ШРУС), рульова рейка і кульові опори. Не можна недооцінювати значущість пиляків, а вже тим більше їздити на автомобілі, на якому вони були порвані.

ЧИ МОЖНА ЇЗДИТИ З ПОРВАНИМ ПИЛЬОВИКОМ

Щоб відповісти на питання, чи можна керувати автомобілем з порваним пилюжником, потрібно визначитися з тим, де він встановлений. Основні місця установки пильовиків в автомобілі – це шарнір рівних кутових швидкостей, рульова рейка і кульова опора.

ШАРНІРИ РІВНИХ КУТОВИХ ШВИДКОСТЕЙ

ШРУС в простолюдді прийнято називати «гранатою», за схожу з нею форму. У підвісці автомобіля присутній 4 шарніра рівних кутових швидкостей, і пиляків на них теж 4. Завданням ШРУСов є передача руху обертання під різними кутами елементів один до одного від одного піввісь до іншої.

Якщо порвався пильовик ШРУСа, їздити на автомобілі не рекомендується. Під час руху автомобіля частинки асфальту, пісок і різне сміття потраплять без пильовика в кулько-підшипникове з’єднання елементів, що призведе до появи хрускоту при повороті керма, а після шарніри вийдуть з ладу.

У ситуації, коли немає можливості замінити пильовик ШРУСа і треба продовжити рух на автомобілі, необхідно їхати з однією швидкістю, уникаючи ям на дорозі, швидких розгонів і гальмувань. При дощовій погоді рух на автомобілі з порваним пилюжником шарніра рівних кутових швидкостей заборонено.

КУЛЬОВІ ОПОРИ

Кульова опора в підвісці автомобіля являє собою шарнірний механізм. Усередині полімерних вставок в ньому рухається «палець» зі сферичним наконечником. При розриві пильовика в механізм починає потрапляти пил, бруд, пісок, сміття, волога і впливати агресивне середовище. Це призводить до руйнування опори зсередини.

Якщо вчасно не замінити пильовик на кульовій опорі, вона почне стукати через 200-500 кілометрів, в залежності від манери водіння водія, якості доріг і погодних умов. Коли опора сильно розбовтається і «палець» випаде з корпусу, колесо також «ляже на бік».

Зверніть увагу: Кількість кульових опор різниться, в залежності від типу підвіски. У стандартній підвісці Макферсона менше опор, ніж в автомобілях із заднім приводом, де прийнято застосовувати багатоважелі підвіски.

РУЛЬОВА РЕЙКА

З двох сторін рульової рейки встановлюються пильовики. Якби їх не було, волога і пил пробиралися на основний вал керуючої рейки. Наслідком цього є утворення іржі, пошкодження сальників і напрямних. Підсумком описаного вище стане вихід з ладу рульової рейки, втрата керованості або поява стуку і патьоків в механізмі. Проїде автомобіль без пильовика на рульовій рейки не більше 500 кілометрів, після чого буде потрібно дорогий ремонт елементів рульового управління.


Не пропустіть